Piusa kordoni piirivalvurid tabasid ebaseaduslikult riiki tunginud kuubalased (1)

LEPM
Copy
Piusa kordon.
Piusa kordon. Foto: Eero Vabamägi

Politsei tabas eile kolm kuubalast, kes Piusa piirivalve kordoni lähistelt Eestisse tungisid. 

2. oktoobril sai Piusa kordon info võimalikust ajutise kontrolljoone ebaseaduslikust ületusest. Võimalik ala tuvastati ning seal oli näha kolme erineva inimese jälgi. Piirivalvurid kontrollisid piirkonda, kuid inimesi ei leitud. Tänu piirivalvuritele laekunud vihjele leiti inimesed peagi Tartu bussijaamast. Selgus, et tegu on Kuuba kodanikega, kes peeti kinni ning toimetati Võru arestimajja.

Politsei palub kõigil, aga eeskätt rahvusvahelise transpordi ning majutusteenuse pakkujatel, anda teada välismaalastest, kelle esitatavad reisidokumendid tunduvad kahtlased või puuduvad sootuks.

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kahel Venemaa kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

2. oktoobril kontrolliti Koidula piiripunktis Eestist väljumisel sõidukit, mida juhtis Ukraina kodanik. Täiendava dokumendina esitas juht sõiduki liikluskindlustuse poliisi, mis osutus täielikuks võltsinguks. Juht vormistas kehtiva liikluskindlustuse poliisi ja jätkas teekonda Venemaa Föderatsiooni.

3. oktoobril fikseeris seirekaamera Saatse kordoni Värska teeninduse piirilõigus ühe valge ämbriga Eestis elava mehe, kes liikus piiriribal. Mees peeti kinni ja toimetati Värska teeninduskohta, kus koostati küsitlemise ja dokumendi nõudmise protokoll. Mehe suhtes menetlust ei alustatud.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles