Serviti võttis Balti liigas kaks pingelist võitu

Meeskonna kapten Henri Sillaste viskel.
Meeskonna kapten Henri Sillaste viskel. Foto: Laura Plakso

Sel nädalavahetusel mängis Põlva Serviti Balti liiga kolmandas ja neljandas voorus Leedu klubide vastu.

Laupäeval kohtuti Kaunase Granitas-Karysega, keda alistati tulemusega 33:31 (15:13). Pühapäeval mindi vastamisi Vilniuse VHC Šviesaga, kellest oldi paremad 28:27 (12:13).

Serviti külm närv viis võidule

Laupäeval algas matš Serviti jaoks rabedalt. 18 minutit möödus kodusaalis kaotusseisu või viigiga võideldes kuniks Jürgen Rooba ja Henri Sillaste tabamused lunastasid Põlva klubile esmakordselt kolmeväravalise edumaa.

26. minutiks oli mäng taas kord jõudnud patiseisu, kuid Sillaste ja Robin Obergi väravad teenisid Servitile välja võidu esimesel poolajal skooriga 15:13. Teisel poolajal startis Serviti juba enesekindlamalt.

37. mänguminutil kehtestas Hendrik Varul mängu senise suurima edumaa numbritega 21:16. Ent viis minutit hiljem hakkas vastasmeeskond jällegi järele ronima ning peagi oli seis ähvardavalt lähedal viigile, seisuks 24:22. Vahemaa kõikus kahe-kolme värava vahel ning pinevus säilis lõpusekunditeni. Lõppresultaadiks kujunes 33:31 Serviti kasuks.

Serviti resultatiivseim oli parem-äär Jürgen Rooba kaheksa väravaga. Talle järgnesid Hendrik Varul seitsme tabamusega ja Tõnis Kase kuue väravaga.

Päästev värav tuli viimastel sekunditel

Pühapäevases kohtumises Vilniuse klubi Šviesaga transformeerus Mesikäpa hall taas tõeliseks lahinguväljaks, sest iga värava eest võideldi. Matš oli tasavägine, kuid Serviti suutis 12. minutiks minna 6:2 juhtima.

Põlva võistkond suutis edumaad hoida üheksa minutit. Seejärel oldi tupikus – viigiseis 10:10 kestis kuus minutit ja selle purustajaks oli külalismeeskond. Esimese poolaja võitis Šviesa, kuid seda napi 13:12 seisuga. Suurim edumaa kehtestati teise poolaja esimesel minutil, kui Šviesa juhtis mängu seisuga 15:12.

Henri Sillaste ja Jürgen Rooba väravate toel tuli Serviti mängu tagasi ning 46. mänguminutil olid tablool numbrid 21:21. Kohtumine kulges punkt-punktis, kuid peale kippus jääma Serviti sõna. Lõpuks taandus kõik viimastele sekunditele. 58. minuti keskpaigas skooris Šviesa Karolis Bliuvas, tehes seisuks 27:27. Kolm sekundit enne lõpuvilet oli tagamängija Tõnis Kase õige mees õiges kohas – tema väravast tuli Serviti matši võitjaks tulemusega 28:27.

Serviti skoori kasvatasid Henri Sillaste kaheksa värava võrra ja Jürgen Rooba viie värava võrra. Samuti väärib äramärkimist Eston Varusk, kes sooritas 16 tõrjet.