GALERII Selgus Otepääl puhkenud traagilise põlengu põhjus

Copy

Laupäeva õhtul kell 16.43 sai häirekeskus teate tulekahjust Otepää linnas. Päästjad tõid eluruumidest välja hukkunud inimese.

Tulekahjust eluhoones häirekeskusele teatanud inimese sõnul olid leegid katusest väljas ja teataja hinnangul võis majas olla ka üks inimene. Esimesena kell 16.48 kohale jõudnud Otepää päästemeeskond nägi, et puidust eterniitkatusega elumaja on lausleegis, selle katus on sisse kukkunud ning tuld on võtnud ka kõrvalhoone. Suitsusukeldusmeeskond tõi kell 17.23 eluhoonest välja hukkunud 61-aastase meesterahva.

Otepää, Antsla, Elva ja Rõngu päästjad panid tulele piiri kell 18.12. Seejärel tegeldi veel viimaste tulekollete otsimise ja kustutamisega. Eluhoone muutus tulekahju tagajärjel kasutuskõlbmatuks, päästjad kustutasid kõrvalhoone ning hoidsid ära tule leviku lähedal olnud sõiduautole.

Päästetööde juhi sõnul oli eluruumidest kuulda suitsuanduri signaali.

Veidi pärast kella 20 sündmuspaigal viibinud Otepää päästekomando meeskonnavanem Marek Mägi lausus, et päästjate saabudes olid leegid maja täielikult vallutanud. «Menetlejad selgitavad välja, milles põlengu põhjus oli. Siseneda me ei saanud, vahelaed hakkasid sisse kukkuma.»

Esmaspäeval selgus, et Otepää hukkunuga tulekahju põhjuseks oli rike elektripaigaldistes – täpsemalt juhtmete ühendustes.

«Ohutusjärelevalve büroo inspektor Roman Abubikirov leidis juhtmete juures koha, kust põleng alguse sai – seal olid kokku ühendatud alumiinium- ja vaskjuhtmed,» edastas Lõuna päästekeskuse kommunikatsiioonijuht Marek Kiik.

«Eri materjalist juhtmete ilma spetsiaalse ühenduseta kokku panemine toob aja jooksul väga tõenäoliselt kaasa tulekahju. Kokku keeratud alumiinimum- ja vaskjuhtmete ühenduskoht oksüdeerub, hakkab sädelema ning põhjustab kuumenedes tulekahju,» selgitas Kiik.

Alguses ei õnnestunud päästjatel Mägi sõnul sedagi tuvastada, et majas inimene on. «Väljastpoolt vaadates termokaameraga esialgu inimest ei leidnud. Hiljem, kui tuli oli juba enam-vähem kontrolli all, siis avastasime.»

Keegi teine meeskonnavanema sõnul tulekahjus kannatada ei saanud. «Ta üksinda elas minu teada,» lisas Mägi hukkunu kohta.

Käesoleval aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud juba 29 inimest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles