Hundijahi algus lükkus edasi

BNS
Copy
Tartu- ja Jõgevamaa piiril asuvas Elistvere loomapargis elab juba kolm aastat hunt Koroonius.
Tartu- ja Jõgevamaa piiril asuvas Elistvere loomapargis elab juba kolm aastat hunt Koroonius. Foto: Elistvere Loomapark

Kuigi jahikalendri järgi pidanuks hundijaht algama juba 1. novembril, on see keskkonnaameti otsusega edasi lükatud ning seda seoses vajadusega kaasata hundijahti reguleeriva õigusakti kehtestamisse senisest enam huvirühmi.

Eesti Jahimeeste Selts soovis asja täpsustada ja pöördus Keskkonnaameti poole.

Keskkonnaameti kinnitusel on nad koostamas otsust hundijahi korraldamiseks käesoleval jahiaastal. Eelnõu on valmis ja see on saadetud tutvumiseks erinevatele huvirühmadele. Tagasisidet oodati hiljemalt esmaspäevaks, edastas Eesti Jahimeeste Liit.

Seejärel vaatab keskkonnaamet laekunud ettepanekud läbi ning vajadusel võtab neid arvesse küttimise korraldamisel. Huvirühmade kaasamine on keskkonnaameti selgituse põhjal vajalik selleks, et võimaldada ühiskonnal kaasa rääkida olulise suurkiskja ohjamisel ja kaitsel.

Eeltoodud põhjustel lükkub edasi ka hundijahi algus, kuid see-eest tuleb põhjalikumalt kaalutud otsus, mis arvestab rohkem erinevate osapoolte huvidega.

Hundijahi alguse mõnepäevase viibimisega keskkonnaameti sõnul suuremat kahju ei kaasne, kuna lumeta ilmaolud on hundijahi pidamiseks niikuinii ebasoodsad ning nende tabamine seniste kogemuste põhjal ülimalt keeruline.

Eesti Jahimeeste Selts on oma sisendi ja arvamuse hundi küttimise osas andnud läbi suurkiskjate koostöökogu.

Hundijaht kestab jahikalendri järgi 1. novembrist veebruari lõpuni.

Tagasi üles