K, 29.11.2023

INTERVJUU ⟩ Vallavanem Britt Vahter: Rõuge koolivõrk ei ole praegusel kujul jätkusuutlik

Arved Breidaks
, reporter
Facebook
Comments
Rõuge vallavanem Britt Vahter loodab novembri lõpus saada volikogu liikmetelt teada, kuidas koolireformiga edasi minna. Oma nägemus sellest on tal olemas.
Rõuge vallavanem Britt Vahter loodab novembri lõpus saada volikogu liikmetelt teada, kuidas koolireformiga edasi minna. Oma nägemus sellest on tal olemas. Foto: Arvo Meeks

Rõuge vallas talvel pausile pandud koolireform takerdus olukorras, kus volikogu pidanuks otsustama, kuidas valla nelja põhikooliga jätkata. Vallavanem Britt Vahter tõdeb, et praeguse Rõuge, Haanja, Varstu ja Mõniste põhikooli eraldi jätkates enam kaugele ei purjeta. Koolid tuleks viia ühise juhtimise alla ning kas Varstus või Kuutsi külas koolimaja sulgeda.

Tänavu märtsis otsustas Rõuge volikogu valla koolireformi aastakese edasi lükata. Sellest on nüüd kaheksa kuud möödas, mis on selle aja jooksul muutunud?

Täpsustan, et vallavalitsus võttis otsuse eelnõu enne volikogu istungit tagasi. Aga jah, volikogu ise andis teada, et nad ei soovi seda hääletada. Põhjusena toodi välja, et kogukonna surve ja vastuseis oli suur, kaasamist ei olnud piisavalt ja volinikud ei julgenud või ei tahtnud vastutust võtta. Otsustasime siis ühiselt, et alustame otsast peale.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles