Serviti võttis vastu Balti liiga hooaja teise kaotuse

Lõuna-Eesti Postimees
Serviti number 95 Stanislav Kholodiuk viskejoonel.
Serviti number 95 Stanislav Kholodiuk viskejoonel. Foto: HC Dragunas/Baltic Handball League

Laupäeval kohtus käsipalliklubi Põlva Serviti Balti liigas Leedu klubi HC Dragunasega. Esimesel poolajal pidi Põlva klubi tunnistama Klaipeda võistkonna 17:13 paremust ning teisel poolajal vormistati lõpptulemuseks 32:26, mis jäi rääkima Dragunase kasuks.

Esimesena avas väravaarve HC Dragunas. Viigistava värava tõi Servitile Jürgen Rooba. Sellest hoolimata jäi Serviti tagaajaja rolli.

10. minutil oli skoor Dragunase kasuks numbritega 6:5, ent 12. minutil viigistas Jürgen Rooba taas seisu. 9 minutit enne esimese poolaja lõppu üritas Klaipeda klubi vahemaa 2 värava peale kasvatada, kuid tulekahjut asusid kustutama Tõnis Kase ja Arturs Meikšansi tabamused. Dragunas püsis 25. minutini ühe väravaga ees, kuniks Jürgen Rooba jällegi viigistava värava realiseeris. Seisuks oli 12:12.

Kase 2-minutiline eemaldamine tõi endaga kaasa järjekordse mõõna Serviti mängus – Põlva klubi lasi viigiseisust lahti ja 29. minutiks oli kaotusseis süvenenud 3-väravaliseks. Esimese poolaja kaotas Serviti 13:17.

4-väravaline vahemaa kasvas teisel poolajal üsna ruttu 6-väravaliseks, kui vastane juba 33. minutil 20:14 ette läks. 40. minut märkis 7-väravalist kaotusseisu. Ent tunneli lõpus hakkas paistma valgus: 41. minutil skooris Kase, seejärel Robin Oberg ja Hendrik Varul ning siis Mathias Rebane. Nii oli 44. minutiks seis 21:25 Serviti poolt vaadatuna. Sellega Põlva meeskonna jõud piirdus ja matši 50. minutiks juhtis Dragunas 30:23. Üldresultaadiks kujunes 32:26.

Serviti resultatiivseimad mängijad Tõnis Kase, Jürgen Rooba, Alfred Timmo ja Hendrik Varul viskasid 4 väravat.

«Vastaste väravavaht oli tänane probleem. Realiseerimisel oli palju vigu. 7-meetri karistusvisetest realiseerisime ühe. Vasakul äärel olid mõlemad mängijad nulli peal. Sinna see mäng läkski. Muidu ei olnud väga hullugi, kuid realiseerimine oli põhiline probleem,» kommenteeris Serviti peatreener Kalmer Musting.