N, 7.12.2023

Visionäär Gunther Pauli külastas Tõrvat

LEPM
Copy
Kolmapäeval, 15. novembril külastas Tõrvas asuvat Shroomwelli tehast globaalse haardega ettevõtja, majandusteadlane ja raamatu „Sinine majandus“ autor Gunther Pauli (vasakult kolmas), kellega tulid kohtuma Tõrva vallavolikogu esimees Maido Ruusmann ja vallavanem Helen Elias.
Kolmapäeval, 15. novembril külastas Tõrvas asuvat Shroomwelli tehast globaalse haardega ettevõtja, majandusteadlane ja raamatu „Sinine majandus“ autor Gunther Pauli (vasakult kolmas), kellega tulid kohtuma Tõrva vallavolikogu esimees Maido Ruusmann ja vallavanem Helen Elias. Foto: Tõrva vallavalitsus

Kolmapäeval, 15. novembril külastas Tõrvas asuvat Shroomwelli tehast globaalse haardega ettevõtja, majandusteadlane ja raamatu „Sinine majandus“ autor Gunther Pauli, kellega tulid kohtuma Tõrva vallavolikogu esimees Maido Ruusmann ja vallavanem Helen Elias.

Hinnatud visionäärile ja MTÜ Koosloome Koda liikmetele tegid Põhjamaade suurimas seente sisekasvatuses ekskursiooni Shroomwelli grupi juht Siim Kabrits ja Innovationi tegevjuht Siim Raadik.

Sel nädalal on toimumas rohetehnoloogia mess NEXPO Tallinn 2023, kus üheks peakõnelejaks on sinise majanduse kontseptsiooni visionäär Gunther Pauli, kes kasutas võimalust Eestis olles külastada ka kohalikku innovatiivset ettevõtet Shroomwell. Ettevõtte juhi Siim Kabritsa sõnul oli au tunnustatud visionääri Tõrvas võõrustada. „Tõrvast on saanud üks globaalse roheinnovatsiooni pealinnu – seentega koos tegutsedes saame üheskoos lahendada globaalseid probleeme. See on üks oluline põhjus, miks sellise haardega majandusteadlane just Tõrvat külastada soovis,“ rääkis Kabrits.

Malmizzas lõunatades tutvustas Pauli oma nägemust tuuleenergeetika kasutamisest Tõrva vallavolikogu esimehele ja Riigikogu liikmele Maido Ruusmannile. Nimelt ei pea visionäär optimaalseimaks lahenduseks mitte tuuleparke, vaid energia tootmist tuulelohede abil, mida on proovitud Saksamaal. Pauli arvates võiks tuulelohe-energia olla midagi Eestile sobivat, sest toimib nii talvel kui suvel.

Ruusmanni sõnul on tervitatav, et nimekad teadlased Tõrva tulevad ja tahavad tulla. „Innovatiivsus on Tõrvas alati teretulnud, sest mulkide loomupärane nutikus soovib näha uuenduslikke lähenemisi ja värskeid ideid. Selle üheks parimaks näiteks võibki pidada Tõrvast tuule tiibadesse saanud Shroomwelli, endise nimega Chaga Healthi, kes on ennast kirjutanud roheinnovatsioonis ja seentekasvatuses maailma absoluutsesse tippu, samas hoides oma juuri tugevalt siinsamas Mulgimaal,“ sõnas Ruusmann.

Gunther Pauli on käinud ka varasemalt Eestis esinemas ning oma ideid laiemale publikule tutvustamas. Lisaks raamatule „Sinine majandus“, kus ta tutvustab jätkusuutlikku majandust, kus maksimaalselt kasutatakse ära olemasolev ning luuakse sealjuures lisandväärtust, on eesti keeles ilmunud ka Pauli lasteraamatud.

Shroomwell, endise nimega Chaga OÜ, on 2014. aastal loodud roheinnovatsioonile keskendunud ettevõte. Selle aasta augustis avasti Tõrvas Põhjamaade suurim seente sisekasvatud. Ettevõtte tooteid eksporditakse 19 riiki Austraaliast Islandini.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles