K, 29.11.2023

Räsitud suursaadik valas oma tõe kaante vahele

Clyde Kull esitles Võrus oma raamatut
Arved Breidaks
, reporter
Facebook
Comments
Klyde Kull esitles Võru Rahva Raamatus oma teost «Suursaadik on kadunud»
Klyde Kull esitles Võru Rahva Raamatus oma teost «Suursaadik on kadunud» Foto: Arved Breidaks

Pikaaegne diplomaat, Võrumaalt pärit Clyde Kull (64) esitles reedel sünnilinna Rahva Raamatu kaupluses oma raamatut «Suursaadik on kadunud», mis võtab kokku sündmuste ahela, kuidas Eesti välisteenistuse ühest rajajast sai lühikese ajaga vaat et kriminaalkurjategija.

«Viimase kahe aastaga püüti minust luua kujutelma, et ma ei ole tegelikult see, kes ma olin 30 aastat. Sellepärast ma mõtlesin, et ma kirjutan, kes ma olin 30 aastat,» sõnas Clyde Kull Võru raamatupoes pealt 30 kuulaja ees. «Seal on ka pikantseid seikasid, kuidas minu kinnivõtmine toimus: tuleb kaitsepolitsei kuue masinaga, 12-14 inimest, peavad mind kinni 18 tunniks. Toimub läbiotsimine, pärast viiakse veel vangi.»

Dramaatilised hetked, mida Kull äsja ilmunud raamatus lahkab, rullusid avalikkuse jaoks lahti 2021. aasta kevadel. Tollal suursaadikuna Prantsusmaal töötanud staažikale diplomaadile esitati süüdistus omastamises ja kelmuses aastatel 2016-2021. Süüdistuse kohaselt lasi ta esinduskuludena hüvitada kulutusi, mis polnud seotud tööga, vaid ta enda ja lähikondsetega. Kahjusummaks arvati kokku 7541,57 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles