Terviseamet: gripi levik ja haigestumine koguvad hoogu

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Gripi levik ja haigestumine koguvad hoogu.
Gripi levik ja haigestumine koguvad hoogu. Foto: Arvo Meeks

Eelmisel nädalal kinnitati laboratoorselt 17 A- ja üks B-gripiviirus. Gripi levik ja haigestumine koguvad hoogu.

Eelmisel nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 4375 inimest, nädalaga on haigestumine tõusnud 14% võrra. Kolmandik haigestunutest on lapsed. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, on haigestumine ägedatesse hingamisteede nakkustesse madalam, teatas terviseamet.

Grippi haigestumine on nädalaga kasvanud 50% võrra. Kokku tuvastati nädala jooksul 42 gripijuhtu, millest laboratoorselt kinnitati 18 juhtu. Üle poolte juhtudest registreeriti Tallinnas ja Harjumaal. Tervise infosüsteemi andmetel hospitaliseeriti eelmisel nädalal gripi tõttu kolm patsienti, kõik olid alla 7-aastased vaktsineerimata lapsed. Grippi haigestumise intensiivsus on sarnane eelmise aasta sama perioodiga.

Sel hooajal on grippi haigestunud 157 inimest. Esialgsetel andmetel on haiglaravi vajanud 12 inimest, üks patsient on vajanud intensiivravi. Enam kui pooled hospitaliseeritutest on olnud üle 60-aastased. Kõik haiglaravi vajanud inimesed on olnud vaktsineerimata.

Gripilaadsete nakkuste valimipõhise uuringu kaudu registreeritud andmete põhjal saab haigestumust hinnata stabiilseks, gripiviiruse levik on piiratud, registreeritakse üksikud gripijuhud. Peamiseks haigestumise põhjustajaks on terviseameti teatel rinoviirused ja adenoviirused, mis moodustavad vastavalt 24% ja 14% kõikidest uuritud proovidest.

Kuigi gripi levik on endiselt piiratud ja haigestumuse intensiivsust saab hinnata madalaks, on näha hooajale iseloomulikku kasvutrendi. Gripi levik ja haigestumine koguvad hoogu.

Nädalaga lisandus 3479 COVID-19 juhtumit, millest 529 olid laboratoorselt kinnitatud. Haigestumine on kasvanud kõikides vanuserühmades. Haiglate edastatud andmetel hospitaliseeriti 241 inimest. 112 patsienti vajas haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel kasvab grippi haigestumise intensiivsus, kuid püsib enamikes Euroopa riikides veel madalal tasemel.

Tagasi üles