Võru Talvefestival toob linna jõuluturu ja pool tuhat tantsijat

LEPM
Copy
Talvefestival Võru keskväljakul.
Talvefestival Võru keskväljakul. Foto: Marianne Mett / Võru linnavalitsus

Sel nädalalõpul avatakse Võru keskväljakul jõuluturg ning toimub järjekorras seitsmes talvine tantsupäev, kus tänavu osaleb üle poole tuhande tantsija.

Võru linna jõuluturg toimub esmakordselt kahepäevasena. Turg avatakse reedel, 8. detsembril kell 17 ja oste on võimalik teha hiliste õhtutundideni, kuni kella 22ni. Laupäeval on turg avatud kella 10–15. Laadal kaubeldakse eheda käsitööga, pakutakse maitsvat sööki-jooki ja kaasa saab osta kohaliku toidumärgisega tooteid. Esinevad kohalikud muusikud, lauljad ja tantsijad ning kohal on ka jõuluvana.

Võru seitsmes talvine tantsupäev saab hoo sisse laupäeval, 9. detsembri hommikul kell 10. Tantsuvõimalused ja tegevused täidavad kogu päeva: saab lustida lastega, esineda, teisi vaadata, tantse õppida. Õues tegutsemise kõrval on võimalus Kandles kaasa elada Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambli 157 tantsija kontserdile.

Õhtuhämaruses seavad osalejad ühiselt tantsusamme krudiseval lumisel tantsupõrandal, kui kell 16 algab keskväljakul suur ühistantsimine. Tantse on sel aastal 12, aga võib tantsida just neid tantse, mis endale meelepärasemad või hoopis vastupidi neid, mida varem on olnud vähem võimalust tantsida.

Sel päeval koguneb Võrru üle 40 kollektiivi ja üle 600 rahvatantsija igast Eesti nurgast.

Päevakava ja info tantsude kohta on leitav MTÜ Võru Folkloorifestivali kodulehelt www.vorufolkloor.ee.

Keskväljakule on rajatud ka uisuplats ja kelgurada. Avatud on uisulaenutus, kust saab tasuta laenutada uiske.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles