Päevatoimetaja:
Tomi Saluveer

Arenduskeskuses alustas uus töötaja

Copy
Kristiina Valk.
Kristiina Valk. Foto: Lota Vana / Võrumaa Arenduskeskus

Võrumaa Arenduskeskuse heaolu suunaga liitus detsembris Kristiina Valk, kes hakkas tööle Europe Direct Lõuna-Eesti Võru keskuse ja projekti RESIST juhina.

«Omalt poolt toon tööalaselt kaasa kogemuse nii kohaliku omavalitsuse kui ka riiklikult tasandilt, kus olen üle kümne aasta töötanud haridus- ja noortevaldkonnas,» ütles Kristiina Valk.

Ta on töötanud nii Tartu linnavalitsuses kui ka haridus- ja noorteametis. Seatud eesmärkide poole liikumist toetab ka haridustee, sest Valk on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ning Johan Skytte poliitikauuringute instituudi vilistlane.

Võrumaa Arenduskeskusesse tõi teda soov panustada kodukohta. «Soovin panustada piirkonda, kus olen viimased kaheksa aastat enda elust elanud ning mis on pakkunud asendamatult head kasvukeskkonda minu lastele,» ütles arenduskeskuse värskeim spetsialist.

Lisaks panustab Valk heal meelel teemadesse, mis puudutavad noorte kaasamist otsustusprotsessidesse, osalust ja lõimitud hariduskäsitlust.

Kristiina Valk asus tööle heaolu suunas, kus tema peamisteks ülesanneteks on juhtida Europe Direct Lõuna-Eesti Võru keskust ning Resist projekti. Europe Direct keskused on osa Euroopa Liidu infovõrgustikust, mille eesmärk on tagada kodanikele lihtne juurdepääs teabele Euroopa Liidu kohta ning aidata neil mõista Euroopa Liidu poliitikat, otsuseid ja võimalusi.

RESIST on aga alustav projekt, mille eesmärgiks on luua paremaid ja toetavamaid ökosüsteeme sotsiaalse innovatsiooni ja sotsiaalse ettevõtluse tarvis ning muuta olemasolev innovatsiooni toetamine sotsiaalsetele ettevõtjatele kättesaadavamaks.

Projekti Resist äsja lõppenud avakohtumine Hamburgis oli Kristiina sõnul mitmekülgne: „Fookuses olid eeskätt riikide tänased praktikad ja kogemused sotsiaalse ettevõtluse praktiseerimisel ja struktureeritud toetamisel. Rõõm oli tõdeta, et näidete mitmekülgsus annab ka Võrumaa arendamise kontekstis hulgaliselt ruumi mitmekülgsetele koostöödele ja siin piirkonnas seninägemata lahendustele.»

Lisaks on tema sõnul juba käesoleval hetkel mitmeid positiivseid näiteid ka tugistruktuuride näol olemas Norras, Rootsis ja Leedus, millest saame eeskuju võtta. Projektis osalevad lisaks Eestile ka Läti, Leedu, Rootsi, Norra, Poola ja Saksamaa.

Projekt RESIST (ingl. Keeles Regional Ecosystems for Social Innovation and Social Transformation) kestab kuni 2027. aastani ning selle kaudu pakutakse mitmekülgset tuge piirkonnas tegutsevatele sotsiaalsetele ettevõtetele innovatsiooni loomiseks.

Samuti selleks, et ettevõtted, kes sooviksid enda tegevustesse luua või kaasata ka sotsiaalset mõõdet, omaksid selleks võrgustikku ja praktilisi tööriistu.

Tagasi üles