«Jõulutunnel» kogus Eesti väikelaste toetuseks üle 300 000 euro

LEPM
Copy
Saatejuhid Margus Saar ja Margit Kilumets.
Saatejuhid Margus Saar ja Margit Kilumets. Foto: Kairiti Leibold

Heategevusliku «Jõulutunneli» üleskutsel kogunes SA Sünnitusmajade Fondi toetuseks enam kui 300 000 eurot. Annetuste toel soetatakse elustamislaudasid ja kuvööse sünnitusosakondade Eestimaa erinevates paikades.

«Jõulutunneli» partner oli tänavu SA Sünnitusmajade Fond, kes suunab heategevusprogrammiga kogutud annetused elustamislaudade ja kuvööside soetamiseks sünnitusosakondadele Eesti erinevates paikades. «Jõulutunneli» annetusnumbritele on 28. detsembri pärastlõunaks tehtud 30 618 heategevuslikku kõnet kogusummas 297 235 eurot. Telefoniannetustest saadav tulu läheb täies mahus Sünnitusmajade Fondile, telefonioperaatorid annetuste vahendamise eest tasu ei võta. Annetuskõnedele lisaks tehti "Jõulutunneli" üleskutsel fondile ligi 14 000 euro ulatuses ülekandeid.

SA Sünnitusmajade Fondi juht Laine Randjärv on inimeste headusest liigutatud: «Sünnitusmajade Fondi ja kõigi Eestimaa sünnitusosakodade nimel soovin südamest tänada kõiki annetajaid, kes vaatamata küllaltki keerulisele majandusseisule ja rahutule maailmale leidsid võimaluse meid toetada. «Jõulutunnelist» laekunud annetustest läheb 100% meditsiiniseadmete soetuseks.»

ETV ja ETV+ tõid esimesel jõulupühal vaatajate ette lood Eesti peredelt, mõtted lõppevast aastast ja südantsoojendava muusika. «Jõulutunneli» otsesaadet saatis muusikaga VHK vilistlaste keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatamisel. Nendega liitusid Curly Strings, Maria Listra, Ülle Kaljuste, Laura Kalle ja Priit Võigemast, Stig Rästa, Maarja, Hans Christian Aavik ja Theodor Sink.

Heategevusprogrammi produtsent-saatejuhi Margus Saare sõnul on «Jõulutunnel» alati kutsunud vaatajaid kaasamõtlemisele ja selgitanud probleemide olemust. «Oleme väga tänulikud kõikidele peredele, kes oma laste sündimise lugu jagasid ning oma hirme ja lootusi teistele mõistetavaks tegid,» tänab Margus Saar. «Suur tänu ka kõikidele artistidele ja muidugi noortele muusikutele VHK orkestrist, kes jõulupüha telemajas veetes oma särava panuse andsid. Ühisest tegemisest on suur rõõm, aitäh kõigile kaasa elamast.»

Tagasi üles