Viimased meistritiitlid läksid Pariisist Setomaale

M21 vanuseklassi meistrivõistluste esikolmik
M21 vanuseklassi meistrivõistluste esikolmik Foto: Eesti Orienteerumisliit

Tänavuse talve suusa­orienteerumise hooaeg avati aastalõpu eel Lääne-Virumaal Neeruti mägedes Pariisi puhkeküla lähistel. Aasta alguses lumepuuduses toimumata jäänud 2023. aasta Eesti meistrivõistlused tavarajal õnnestus läbi viia alles nüüd.

Jõuproovile saabus kokku üle 150 võistleja kolmest Balti riigist.

Naiste põhiklassis oli maailma edetabeli liidri Daisy Kudre eemaloleku tõttu suurfavoriit tema noorem õde Doris Kudre, kellele olid konkurentsi pakkumas Eesti murdmaasuusatamise koondise esinumbrid, orienteerumisega juba noorteklassidest tuttavad Kaidy ja Keidy Kaasiku.

12,3 kilomeetri pikkusel rajal jäi seekord peale tehniliselt vilunum Doris Kudre Setomaa orienteerumisklubist Peko. Õdedest Kaasikutest osutus edukamaks Kaidy, kes teenis oma elu esimese Eesti meistrivõistluste medali orienteerumises.

Kolmanda kohaga sai ühtlasi oma esimese individuaalmedali Eesti meistrivõistlustelt Kaisa Rooba.

Meeste põhiklassis võitis oodatult tiitlikaitsja Mattis Jaama samuti klubist Peko. Südi konkurentsi pakkusid talle hõbeda võitnud Sander Pritsik ja alles 18-aastane klubikaaslane, pronksimees Timo Kudre.