Uuendatud 14. jaanuar 2024, 19:45

Otepääl toimuval Skandinaavia Karikasarja etapil võidutses laupäeval neljakordne maailmameister Emil Iversen. Eestlastest tegi väga eduka sõidu taas Keidy Kaasiku.

Madala temperatuuri tõttu tund aega edasi lükatud 20 km distantsil saavutas esikoha Emil Iversen ajaga 48:46.2. Neljakordne maailmameister ja olümpiahõbe juhtis kogu sõidu vältel ning jõudis üle finišijoone 16.7-sekundilise edumaaga Mattis Stenshageni ees. Kolmanda koha saavutas eilsel sprindidistantsil võidutsenud Ristomatti Hakola. Eesti meestest oli parim Kaarel Kasper Kõrge, saavutades 108 sportlase seas 54. koha.

Naistest oli kiireim Johanna Matintalo, läbides 20 km eraldistardist klassikadistantsi ajaga 56:33.6. Teise koha saavutas kahekordne maailmameister Tiril Udnes Weng (+22,5) ja kolmandale kohale platseerus Hedda Oestberg Amundsen (+37,4). Väga südika sõidu tegi Eesti naistest Keidy Kaasiku, olles 56. naise seas üheksas. Kaotust võitjale kogunes 2:13.8.

Karikaetapi viimase võistlusena sõideti pühapäeval 10 km eraldistardist vabatehnikadistantsil. Kõrges konkurentsis peetud sõidul võidutses Iver Tildheim Andersen, kes on näidanud häid tulemusi ka MK sarjas, olles möödunud aasta lõpus Östersundi etapil neljas. Teise koha saavutas Mattis Stenshagen (+9.0) ning kolmandale kohale jõudis Gjoeran Tefre (+18,3).

Naistest oli kiireim Silje Theodorsen, läbides 10 km eraldistardist vabatehnika distantsi ajaga 26:20.6. Teise koha saavutas Maren Wangensteen (+3,1) ja kolmandale kohale platseerus Nora Sanness (+9,1). Eesti naistest jõudis kõrgele kohale Keidy Kaasiku, olles 64 sportlase seas 14. kohal. Kaotust võitjale kogunes vaid 55,3 sekundit.

Skandinaavia karikavõistlused kestsid Tehvandil 12.-14. jaanuarini. FISi Scandinavian Cup on murdmaasuusatamises tähtsuselt teine võistlus maailmakarika etapi järel. Skandinaavia karikavõistlustel osaleb ligi 240 sportlast seitsmest erinevast riigist. Mitmele Eesti koondise liikmele on Scan Cup heaks võimaluseks kvalifitseeruda hooaja teise pooles toimuvatele MK-etappidele.