Pühapäeva öö tuleb kuni 26 külmakraadiga

LEPM
Copy
Talvine Võru linn.
Talvine Võru linn. Foto: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Kõrgrõhuharja toel langevad pühapäeva ööl õhutemperatuurid kohati alla 20 miinuskraadi, vastu hommikut hakkab aga lõuna- ja edelatuul tugevnema ning ilm muutub veidi pehmemaks.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu pühapäeva pilves selgimistega ilm. Kohati võib nõrka lund sadada ja mõnel pool esineb udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1–7 m/s, pärast keskööd pöördub lõunasse ja tugevneb hommikuks 3–9, saartel ja rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Külma on 12–20, kohati kuni -26, saarte rannikul kuni -3 kraadi. Hommikuks läheb ilm soojemaks.

Peipsi järvel puhub muutlik tuul 1–4 m/s. Nähtavus hea, kuid võimalik on udu. Külma on 19–22 kraadi, hommikuks läheb soojemaks.

Pühapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Ajuti sajab lund ja tuiskab. Saartel sajab ka lörtsi ja vihma ning esineb jäidet. Puhub lõunatuul 4–10, puhanguti 13, saartel ja rannikul 9–15, puhanguti kuni 21 m/s. Õhutemperatuur tõuseb õhtuks -1 kuni -6, saartel ja läänerannikul 0 kuni +2 kraadini.

Peipsi järvel tugevneb lõunatuul 4–10, õhtupoolikul puhanguti kuni 13 m/s. Ilm on päeval sajuta, kuid õhtul võib lund sadada. Nähtavus on hea või mõõdukas. Õhutemperatuur tõuseb -5 kuni -6 kraadini.

Tagasi üles