BNS
Uuendatud 23. jaanuar 2024, 20:59
Olle Ilmar Jaama Ramsaus.
Olle Ilmar Jaama Ramsaus. Foto: EOL

Värska orienteerumisklubisse Peko kuuluv Olle Ilmar Jaama võitis teisipäeval Austrias Ramsaus alanud suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustel 3,2-kilomeetrisel sprindidistantstil juunioride arvestuses kuldmedali.

Võiduaeg oli 13.15 ja edu hõbeda teeninud šveitslase Corsin Mülleri ees soliidne - tervelt 30 sekundit. Pronksi sai 46-sekundilise kaotusega tšehh Marek Sterba. Eestile on see ajaloo esimene kuldmedal suusaorienteerumise juunioride MM-ilt, kaks aastat tagasi oli Olle Ilmar Jaama tavarajal pronksil.

Olle Ilmar Jaama: “Kuna tegemist oli sprindidistantsiga ja oli teada, et start on finišist oluliselt kõrgemal, siis ootasingi kiiret orienteerumist ja suusatehniliselt väljakutset pakkuvat rada. Eesmärgiks võtsin hoida pea selge ja teha rahulikult oma asja. Olud olid päris huvitavad. Rajaprofiili tõttu oli maastikul palju lõikeid ning lumesadu muutis kaardil olevate radade ja lõigete eristamise üpris keerukaks, aga oma sõiduga saan siiski väga rahul olla. Raja keskosas tuli üks väike ebatäpsus sisse, aga suuresti see siiski sõitu ei mõjutanud. Nii et tänase sõiduga olen kindlasti superrahul."

Timo Kudre oli 14. (+2.21), Chris Marcus Krahv 18. (+2.45) ja Nansen Palo 28. (+7.07)

Naisjuunioride seas tuli maailmameistriks rootslanna Elisa Brandt ajaga 13.14, hõbeda sai tema kaasmaalane Ella Turesson (+0.10) ja pronksi soomlanna Lotte Line Ekström (+0.36). Parima eestlasena oli Birgit Rõõm 15. (+2.53), Liis Marii Kaso 17. (+3.19) ja Mareli Vaher 28. (+7.07).

Kuni 17-aastaste noorte seas tegi väga hea soorituse Anett Liisa Parts, kes saavutas 6. koha, kaotades Euroopa meistriks tulnud rootslannale Minna Turessonile 1.45.

Kuni 17-aastaste noormeeste seas oli võitjaks tulnud šveitslase Lavio Mülleri järel 13. kohaga parim eestlane Henri Kersna (+2.50). Kennet Keerberg oli 16. (+3.41), Kerto Kaasiku 20. (+5.02), Erik Kersna 23. (+5.39), Markus Juhkami tulemus tühistati.

Daisy Kudre Schnyder aga sai naiste sprindidistantsil 13. koha. Sprindi maailmameistriks tuli rootslanna Magdalena Olsson, kellele Kudre Schnyder kaotas kahe minuti ja 39 sekundiga. Sama palju kaotas võitjale ka eestlannaga 13. kohta jaganud rootslanna Hanna Eriksson. Doris Kudre sai 32. koha, Laura Elisabeth Laan 34. koha ja Epp Paalberg 35. koha.

Meeste sprindidistantsil sai eestlastest parimana Mattis Jaama 18. koha, kaotades võitjale ühe minuti ja 47 sekundiga. Sander Pristik sai 36. ja Andres Room 40. koha.