Sõjakoolide õppurid harjutasid talvist sõjapidamist

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Õpiti ka jääaugus toimetulekut.
Õpiti ka jääaugus toimetulekut. Foto: Kaitsevägi

Lõuna-Eestis Nursipalu ja Tsiatsungõlmaa harjutusväljadel lõppes pühapäeval kaitseväe akadeemia seitsmepäevane rahvusvaheline talve­sõja kursus.

«Peame olema valmis kaitsma oma riiki ka külmades ja märgades tingimustes,» ütles kursuse läbiviija, kaitseväe akadeemia õppeosakonna jalaväerühma grupi õpetaja kapten Reigo Kullamaa.

Kursusel osalesid kaitseväe akadeemia maaväe põhikursuse esimese ja osaliselt teise õppeaasta kadetid, õhuväe põhikursuse esimese õppeaasta kadetid, 49. vanemallohvitseride põhikursuse jalaväe eriala õppurid ning 17 liitlasriigi sõjakooli tudengit Lätist, Leedust, Poolast, Austriast, Portugalist, Horvaatiast, Rumeeniast ja Kreekast. Kokku osales ligi 60 õppurit.

«Põnev on õppida uues keskkonnas hakkamasaamist ja ellujäämist,» ütles Portugali sõjaväeakadeemia kadett João. «Jääaugus käisin esimest korda elus. Olen tahtnud seda pikalt proovida ja see oli väga tore kogemus.»

Kursuse käigus õpiti talvistes tingimustes tegutsemise aluseid, saadi teadmisi külma mõjust organismile ning selle leevendamise viisidest. Tähelepanu pöörati ülema vastutusele, talvise toitumise ja vedeliku tarbimise eripäradele ning riietumisele. Samuti õpetati talvevarustust tõhusalt kasutama ja hooldama.

Lisaks harjutati valgel ja pimedal ajal laskmist, hoonestatud alal võitlemist ning rünnakute läbiviimist. Matkiti ka olukorda, kus õppurid kukkusid kontrollitud keskkonnas läbi jää vette ning ronisid sealt käepäraste vahenditega välja.

Talvesõja kursusel osalesid vaatlejatena ka üks Poola ja üks Kreeka ohvitser, et saada parem arusaam kaitseväe akadeemia õpetamise meetoditest ning õppida siinsetest kogemustest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles