Koondtabeli tipus troonivad Võrumaa mehed

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Seitsme aasta kokkuvõttes ongi edetabeli ajaloo kõige mõjukam mõjukas endine Võru linnapea ja praegune riigikogu liige Anti Allas.
Seitsme aasta kokkuvõttes ongi edetabeli ajaloo kõige mõjukam mõjukas endine Võru linnapea ja praegune riigikogu liige Anti Allas. Foto: Arvo Meeks

Lõuna-Eesti mõjukate seitsme aasta jooksul on edetabeli esisajas figureerinud kokku 210 Võru-, Põlva- ja Valgamaa inimest, kes jätnud oma tegevusega jälje piirkonna majandusele, poliitikale, kultuurile ja muudele elualadele. Seitse aastat näitab järjepidevust ning võimaldab täna teha kokkuvõtteid.

Kõikide aegade esisajas on koguni 35 inimest, kes on hindajate hinnangul olnud mõjukad poliitikas või omavalitsuse töös. Seitsme aasta kokkuvõttes ongi edetabeli ajaloo kõige mõjukam mõjukas endine Võru linnapea ja praegune riigikogu liige Anti Allas.

Lõuna-Eesti suurima keskuse pikaaegne linnapea oli 2020. aastal esikohal, kolmel korral teine, peale selle veel ka kolmas, neljas ja tänavu viies. Talle sekundeerib sotside teine vankrivedaja Ivari Padar, kes oli mõjukate valimise kahel esimesel aastal esikohal ning on püsinud ka hiljem kõrgetel positsioonidel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles