Koolides algas rahulolu-uuring

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Küsitlus on täidetav arvutis.
Küsitlus on täidetav arvutis. Foto: Jaan Rapp

Eesti üldhariduskoolides algasid eile rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlused.

Küsitluses oodatakse osalema 4., 8. ja 11. klassi õpilasi, kõiki täiskasvanute gümnaasiumite õppureid, 1.–12. klassi õpetajaid ja 1.–9. klassi õpilaste vanemaid.

Kokku on küsitlusse kaasatud ligikaudu 40 000 õpilast pea 500 koolist üle Eesti.

Üldhariduskoolide rahuloluküsitlustele saab vastata 10. märtsini. Lisaks viiakse sel kevadel läbi rahuloluküsitlused kutse- ja alushariduses.

Kutseõppeasutuses on rahulolu-uuringus osalema oodatud kõikidel õppetasemetel ja õppekavadel kutseharidust omandavad õppijad ja kõik õpetajad ning haridus- ja noorteamet kogub andmeid 11. märtsist kuni 7. aprillini.

Lasteaedadele mõeldud küsitluses osalevad õpetajad, abiõpetajad, õpetajate abid ja lastevanemad ning küsitlusele saab vastata perioodil 8. aprillist kuni 5. maini.

Haridus- ja noorteameti analüüsi ja uuringute büroo juhi Merit Kangro sõnul on tänavu taas kord tegemist sellise aastaga, kus küsitletakse lisaks õpilastele ka õpetajaid ja lastevanemaid.

«Kindlasti soovitame kõigil, kellele kutse saadetakse, küsitlusest osa võtta ja oma arvamust avaldada. Iga arvamus on oluline ja see on hea võimalus haridusega seotud olulistel teemadel kaasa rääkida,» innustas Kangro.

Küsitlustes osalenud haridusasutused saavad oma tulemuste kohta tagasisidet õppeaasta lõpus. Kogutud infot on võimalik õppeasutusel kasutada oma seniste tegevuste analüüsimiseks ja parendustegevuste kavandamiseks.

Tagasisidet antakse iga sihtrühma kohta, kuhu kuulub vähemalt viis vastajat.

Haridus- ja noorteamet viib rahulolu- ja koolikeskkonna küsitlusi sellisel kujul läbi kaheksandat korda. Õpilasi küsitletakse igal aastal, õpetajaid ja lastevanemaid üle kolme aasta.

Küsitlused on elektroonsed. Igale osalevale koolile on edastatud läbiviimise juhend ja koolipõhised veebilingid, mille edastab kool küsitluses osalevatele sihtrühmadele. Küsimustikke on kõigil võimalik täita nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles