Haanja võõrustab reedest pühapäevani maailma suusaorienteerujate paremikku

LEPM
Copy
Eesti koondise liider Daisy Kudre-Schnyder.
Eesti koondise liider Daisy Kudre-Schnyder. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Käesoleva nädala reedest pühapäevani toimuvad Rõuge vallas, Haanja suusakeskuses kolm Maailma karikavõistluste etappi suusaorienteerumises, kus on osalemas kogu maailma selle ala paremik. Kavas on sprint, jälitussõit ja lühirada. Sprindis ja lühirajal selgitatakse ka välja U23-klassi maailmameistrid.

Võistluste korraldajate esialgse plaani kohaselt pidanuks esimene võistlus toimuma Võru-Kubijal, kuid viimaste päevade sulailmad sundisid ka selle võistluse Haanjasse üle viima, sest Kubija metsas lund napib, Haanja õigustab aga taaskord oma kuulsust Eestimaa lumepoolusena. Samadel päevadel võisteldakse Haanjas ka veteranide MM-medalitele. Seegi võistlus toodi Haanjasse üle pärast seda, kui planeeritud ajal ja kohas Itaalias ei olnud seda lumepuudusel võimalik korraldada.

Võistluste peakorraldaja, orienteerumisklubi Peko juhi Raul Kudre sõnul on Haanja metsade all lund paksult ja selle pärast muretsema ei pea: "Praegu on rajad jäised, ent ilmateade lubab plusskraade, sulailm muudab libisemisolud homseks tunduvalt aeglasemaks. Ilm on väga muutlik, seepärast võtame päev korraga. Kokku tuleb nädalavahetusel erinevate võistluste raames Haanjasse umbes 360 sportlast, rahvast on palju ja melu suur."

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles