Otepääl: juunioride MM-i individuaaldistantsi kuldmedalid läksid Saksamaale

Tabamus võistlustelt.
Tabamus võistlustelt. Foto: Reiko Kolatsk

IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võitsid pühapäeval kavas olnud juunioride individuaaldistantsi kuldmedalid Saksamaa sportlased, eestlastest oli parim 20. koha saavutanud Mark-Markos Kehva.

Meesjuunioride individuaaldistantsil võidutses sakslane Leonhard Pfund, kes eksis nelja tiiru peale ühe korra. Talle järgnes võistluse puhaste paberitega läbinud prantslane Valentin Lejeune (0: +12.8). Pronksmedali sõitis välja poolakas Jan Gunka (1: +15.3). Eesti meesjuunioridest sõitis päeva parima tulemuse välja Mark-Markos Kehva (1; 4:14.8), kes eksis neljas tiirus ühe korra ning saavutas 20. koha. Talle järgnesid Mehis Udam 24. (4; +4:40.9), Ivar Všivtsev 42. (3; +6:11.8) ning Karl Ramses Tiislär 81. kohal (5; +12:06.8).

Naisjuunioridest astus poodiumi kõrgeimale astmele sel hooajal ka maailmakarikasarjas debüüdi teinud sakslanna Julia Tannheimer, kes piirdus ühe trahviga. Teise koha saavutas lasketiirud trahvideta läbinud slovakitar Ema Kapustova (0; +1:23.9) ning kolmanda koha samuti veatult lasknud Sloveenia sportlane Lena Repinc (0; 1:47.1). Eesti neidudest oli parim Liisbeth Liiv (5; +8:47,6), kes saavutas 37. koha. Emma Roberta Rajando sai 43. (5; +10:28.2), Kretel Kaljumäe 58. (5; +12:26.3) ning Violetta Konopljova 65. koha (5; +13:48.3).