Eestis võib ringluses olla suur hulk võltsitud kupüüre

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Valeraha. Foto on illustratiivne.
Valeraha. Foto on illustratiivne. Foto: Politsei

Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni mehed, keda kahtlustatakse raha võltsimises ja selle ringlusesse laskmises. Seni kogutud andmetel võib Eestis käibel olla paari tuhande euro väärtuses võltsitud kupüüre. Seetõttu palub politsei sularaha kasutavatel ettevõtetel olla tähelepanelik 5-, 10-, 20- ja 50-euroste rahatähtede suhtes.

8. veebruaril peeti Tallinnas kinni 24-aastane mees, keda kahtlustatakse selles, et ta valmistas kodus suures koguses valeraha. Kahtlustuse kohaselt jõudis valeraha 18-aastase mehe kaudu ka ringlusesse.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo raskete kuritegude talituse uurimisgrupi juhi Marju Toominga sõnul on eeldatavalt ringluses paari tuhande euro ulatuses võltsitud kupüüre.

«Üldiselt Eestis suurtes kogustes valeraha ei levi, kuid aasta algusest teavitati politseid mitmest valerahaga maksmise juhtumist, mistõttu tekkis kahtlus, et keegi võib seda kohapeal valmistada. Samuti kahtlustame, et 18-aastane mees võis müüa valeraha sotsiaalmeedia gruppides teistele inimestele, kes on püüdnud sellega osta asju või maksta teenuste eest. Need võltsitud rahatähed on tehtud tavalisest paberist ja neil puuduvad turvaelemendid,» lisas Tooming.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Marika Kreutzberg ütles, et nii raha võltsimine selle kasutamise eesmärgil kui ka teadlik võltsitud raha kasutamine on kuritegu.

«Kriminaalmenetluses kogutud tõendite põhjal esitas politsei 24-aastasele mehele kahtlustuse raha võltsimises ja võltsitud maksevahendi käitlemises. 18-aastasele mehele esitati kahtlustus võltsitud maksevahendi käitlemises. Meeste elukohtadest leiti läbiotsimisel erineva vääringuga kupüürides 3370 eurot ja printer, millega kahtlustuse kohaselt valeraha tehti. Edasises kriminaalmenetluses kogume kahtlustuse kontrollimiseks täiendavaid tõendeid,» ütles Kreutzberg.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles