President kuulutas välja juunis toimuvad Euroopa Parlamendi valimised

LEPM
Copy
President Alar Karise visiidil Võrumaale.
President Alar Karise visiidil Võrumaale. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

President Alar Karis kirjutas pühapäeval alla otsusele, millega kuulutas välja 9. juunil toimuvad Euroopa Parlamendi valimised.

«Ei ole olemas „neil seal Euroopas“, on meie Euroopa,» ütles president Karis. «Ning meist ja meie valikutest – ka valimistel – sõltub, milline saab Euroopa olema.»

Europarlamendi valimistel on osalus jäänud tavaliselt madalamaks kui riigikogu või kohalikel valimistel, nentis Karis, kuid soovitas sellisest ükskõiksusest loobuda.

«Luban olla Euroopa Parlamendi valimiste tähelepanelik jälgija ja kutsun ka kõiki teisi seda tegema. Euroopat viivad edasi usutavad unistused, tegelik koostöö, ka kaitsevallas, Euroopa Liidu arusaadavus tema kodanikele ja usutavus tema partneritele. Euroopat ei vii edasi naiivsus, tühjad loosungid või inimestele liiga keeruliseks kirjutatud uued reeglid,» rõhutas Karis. «Europarlamendi valimiste kampaania annab kandidaatidele võimaluse rääkida ning valijatele võimaluse kuulata ja küsida. Kasutagem seda rääkimise ja kuulamise aega mõistlikult, et siis enda jaoks õige valik teha.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles