Vallad ja RMK kaitsevad piirangute abil teid lõplikust lagunemisest

Mati Määrits
, reporter
Copy
Valga vallas Kaku–Mürgi–Leetuse teega ristuva väiksema metsatee ette on RMK pannud koguni enam kui 7-tonniste sõidukite liikumist keelava märgi.
Valga vallas Kaku–Mürgi–Leetuse teega ristuva väiksema metsatee ette on RMK pannud koguni enam kui 7-tonniste sõidukite liikumist keelava märgi. Foto: Arvo Meeks

Esimeste suuremate sulade järel kehtestas suurem osa Lõuna-Eesti omavalitsustest kohalikel teedel massipiirangud, mille tingimustes on aga märkimisväärseid erinevusi.

Eile keskpäeval Valga valla teedel ringi sõitnud Lõuna-Eesti Postimehe fotograaf Arvo Meeks oli mõneti üllatunud, sest olukord oli palju parem, kui sel ajal tavaliselt olnud on. «Pigem oli nii, et väiksemad kruusateed olid vaid üksikutes kohtades porisemad. Kordagi ei tekkinud küsimust, kas nüüd saab läbi või ei. Aga kui otsida kauem, siis leiaks ilmselt ka tõelise porimülka,» märkis ta.

Kanepi vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Rain Sangernebo tõdemusel sõltub palju sellest, kas mingi teelõik asub metsas, lohus või künkaharjal, kas see on tuultele avatud ja kuidas päike peale paistab. «Lõiguti võib see olla kõva nagu tarepõrand, teisal ligane-lägane ning kolmandas kohas paksu jää all,» märkis ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles