Plahvatuse peale ärganud Põlvamaa suurpere kaotas tules kodu

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Põleng võttis perelt nii kodu kui hädavajaliku liikumisvahendi.
Põleng võttis perelt nii kodu kui hädavajaliku liikumisvahendi. Foto: Erakogu

Kanepi vallas Sõreste külas elanud neljalapseline pere ärkas esmaspäeva öösel väikebussi kütusepaagi plahvatuse peale. Pereisa teab tänu videosalvestisele rääkida, et esimene plahvatus oli põlema läinud bussi juhipoolses osas – seal, kus asub sõiduki aku.

«Ärkasime auto kütusepaagi plahvatuse peale, mis tegi kõva paugu,» meenutas Risto Luksepp, kelle sõnul asus põlema läinud auto hoone lähedal ning pererahvas magas samal pool maja. Hilisemaid salvestisi vaadates teadis ta rääkida, et buss oli selleks ajaks, kui pere ärkas, põlenud juba 40 minutit.

Kui perekond põlengu avastas, toas veel suitsu ei olnud. «Kui majast välja sain, maja veel ei põlenud,» rääkis kodu kaotanud mees. «Kui läksin aga jopet, saapaid ja võtmeid võtma, olid maja koridor ja muud kohad juba paksult tossu täis.»

Kümme minutit hiljem oli remondi läbinud elumaja pereisa kinnitusel lausleekides. Päästjad jõudsid tema sõnul pärast telefonikõnet kohale ligikaudu 15 minutiga. Ehk siis veidi enne kella kahte öösel.

Ilmselt süttis maja väikebussi aku plahvatusest.
Ilmselt süttis maja väikebussi aku plahvatusest. Foto: Erakogu

Tulekahju kustutati varahommikuks. Hommikul käisid päästjad uuesti sündmuskohal, et kustutada seinas suitsema hakanud tulekoldeid.

Majas elanud perel õnnestus sealt küll vigastusteta välja saada, ent hoone hävis põlengus ja tulle jäi hulk igapäevaseks toimetulekuks vajalikke esemeid. Kanepi vallavalitsuse kultuuri- ja avalike suhete spetsialist Kerli Koor kinnitas esmaspäeval, et koduta jäänud pere pöördus vallavalitsuse poole abipalvega riiete saamiseks.

«Inimesed on olnud abivalmid ning riideid on praegu juba palju,» oli pereisa eile tänulik, kuid tõdes samas, et rõivaid tuuakse tohutute kottidega ning neid pole enam kusagil hoiustada. «Lapsed kasvavad kiiresti ning riideid on kogu aeg uusi vaja – oleks mõistlik, kui saame sobivad riided ise osta.»

Nii on Risto sõnul ka vald arvanud, et kuueliikmelisele perele oleks praegu vaja pigem rahalist tuge. «Et saaksime ise vaadata, mis meile mõistlikum on ning soetada ka uue bussi. Elame ikkagi maakohas ning meie senine üheksakohaline buss tules hävis,» tõdes pereisa.

Tööandja andis põllumajanduses töötavale Luksepale praegu vabu päevi. Pereema on kodune. «Üks laps saab kaheseks, teine sai just kolmeseks,» rääkis isa ning lisas, et suurematest lastest on üks 10- ja teine 11-aastane. «Praegu elame Võrus, kord naise vanemate juures, kord minu ema juures.»

Pereisa kinnitas, et neil on plaanis Sõreste külas asuv elumaja uuesti üles ehitada. «Majal oli kindlustus olemas ning selle poolega praegu juba tegeletakse,» lisas ta. «Mingil määral oli meil ka vara kindlustatud.»

Kanepi vallavalitsus hoiab perega ühendust ning vastavalt vajadustele pakub neile abi. Inimesed, kellel on soov ja võimalus põlenguohvreid ka omalt pool aidata, saavad seda teha seda, kandes toetussumma pereema Anne-Mari Männiste pangakontole EE752200221068502332.

Tagasi üles