Põlvamaa neiud noppisid Jõgeval üleriigiliselt konkursilt peapreemia

Mati Määrits
, reporter
Copy
Gete-Ly Vija (vasakult), Emma Liblik, Elis Padar ja Lemme Salf ehk ansambel LEGEd Jõgeval esinemas. Rein Rannapi ja Ott Arderi laulu «Viimne mood» ilmestamiseks läksid käiku ka päikeseprillid.
Gete-Ly Vija (vasakult), Emma Liblik, Elis Padar ja Lemme Salf ehk ansambel LEGEd Jõgeval esinemas. Rein Rannapi ja Ott Arderi laulu «Viimne mood» ilmestamiseks läksid käiku ka päikeseprillid. Foto: Lea Pihlak

Kui aastatel 2015–2017 noppis Jõgeval üleriigilisel koolinoorte vokaalansamblite konkursil grand prix’ Põlvamaa tütarlasteansambel Gram of Fun ning 2022. aastal Riivo Jõgi juhendatud Põlva tütarlasteansambel DeViis, siis läinud nädalavahetusel lisandus peapreemia saajate ritta Räpina ja Põlva muusikakooli ansambel LEGEd.

Ligemale kolm aastat tegutsenud LEGEdes laulavad Gete-Ly Vija, Emma Liblik, Elis Padar ja Lemme Salf, kes on 12–13-aastased. Ka ansambli nimi on tulnud tütarlaste eesnimede tähtedest. Gete-Ly ja Lemme õpivad lisaks põhipillile soololaulu Räpinas, Emma ja Elis aga Põlvas. Ansamblit juhendab Margot Suur, kontsertmeister on Jürgen Järvpõld.

Jõgeval tuli mikrofonideta esitada kaks laulu eesti keeles, neist üks a cappella ehk saateta. Žürii liikmed Maarja Soomre, Mai Simson, Thea Paluoja, Anti Kammiste, Priit Pajusaar ja Riivo Jõgi hindasid esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust. Tähtis oli ka jõukohane repertuaar ja laulu sobivus vanusegrupile.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles