Kultuuripealinna üks kesksemaid üritusi Põlvamaal on sattunud löögi alla

Mati Määrits
, reporter
Copy
Taevapark Põlva kultuuri- ja huvikeskuse katusel ei pruugi augustiks valmis saada.
Taevapark Põlva kultuuri- ja huvikeskuse katusel ei pruugi augustiks valmis saada. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Põlva kultuuri- ja huvikeskuse katusele kavandatud Taevapargi valmimine augustiks on sattunud ohtu, sest ehitus tuleb ümber projekteerida.

Põlva vallavanema Martti Rõigase (Reformierakond) selgituse kohaselt ei riskita saali lae peale jätta ohtlikke terastalasid, kuigi algse lahenduse kohaselt poleks need enam raskust kandma jäänud.

«80ndatel ja 90ndatel ehitati ju sellest, mida oli võimalik kätte saada ning seetõttu ei järgitud ka projekti. Nii on paneelide peale pandud tugimüürid, millest kellelgi polnud aimugi. Enne kui ehitushankesse läksime, tellisime kogu majale ekspertiisi. Selle käigus võeti saali metalltaladelt metalliproovid, et teada saada, mis marki terasega tegemist on ja kui tugev see on. Proovi tulemused näitasid, et tegemist on keevterasega, mille kasutamine keelati juba kuuekümnendatel,» mainis vallavanem, lisades, et keevteras murdub külma ja koormuse puhul.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles