Pettunud piiriäärsed külad alustavad allkirjade kogumist vallavahetuseks (5)

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Mõniste viimane vallavanem Katrin Roop ning Rõuge vallavolikogu liikmed Rein Lepp (vasakul) ja Meelis Mõttus algatasid Mõniste piirkonna külade viimise Antsla valla koosseisu.
Mõniste viimane vallavanem Katrin Roop ning Rõuge vallavolikogu liikmed Rein Lepp (vasakul) ja Meelis Mõttus algatasid Mõniste piirkonna külade viimise Antsla valla koosseisu. Foto: Arved Breidaks

Rõuge vallas asuva 750 elanikuga Mõniste piirkonnas hakatakse sel nädalal koguma allkirju algatusele kolida 17 piirkonnas asuvat küla naabervalda Antslasse. Vallavahetuse ajend on hirm kohaliku Mõniste kooli sulgemise ees.

«Muudatusi on Rõuge vallas olnud viimase valimisperioodi jooksul palju, aga ükskõik milliste küsimuste arutelul on ettepanekute tegemine nagu vastu seina jooksmine. On tunne, et meie arvamusega ei arvestata,» rääkis Rõuge vallavolikogu eelmise koosseisu liige, Mõniste viimaseks vallavanemaks jäänud Katrin Roop.

«Viimane piisk on muidugi haridusreform, mille kohta vallajuhid ütlevad nii, et mitte midagi ei muutu. Aga tegelikult muutub ju kardinaalselt,» lisas ta.

Tagasi üles