Go Bus alustab uute bussidega Võrumaa bussiliinide teenindamist

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Võrumaal liinile tulevad uued bussid.
Võrumaal liinile tulevad uued bussid. Foto: Ramses Riive

Eesti suurim avalike bussiliinide teenindaja Go Bus alustab 1. aprillist Võru maakonnaliinide reisijate teenindamist ning jätkab sõite Põlvamaal tuues Kagu-Eestis liinidele kokku 76 reisijasõbralikku ja keskkonnasäästlikku bussi.

«Uued bussid on võrreldes senistega oluliselt kaasaegsemad. Mugavaks sisenemiseks on bussid madalapõhjalised, neis on spetsiaalne koht lapsevankrite ja ratastooliga liikujatele ning iga istme juures USB-pesa telefoni laadimiseks. Ohutuse tagamiseks on bussid varustatud turvakaamerate ning kolmepunkti turvavöödega. Osadele bussidele paigaldatakse suviseks perioodiks ka jalgrattahoidjad, mis mahutavad korraga kuni neli jalgratast,» sõnas Go Busi Lõuna-Eesti piirkonnajuht Ramses Riive.

Lisaks on uued bussid varasematega võrreldes keskkonnasäästlikumad. «Uued ühissõidukid kasutavad valdavalt HVO-d ehk biodiiselkütust, mis on toodetud taastuvast toorainest ning millega hakkab sõitma üle 80% bussidest. See tähendab lisaks reisijamugavustele senisest puhtamat õhku ja väiksemat ökoloogilist jalajälge,» märkis Riive.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles