NATO nädalal saab üle Eesti näha liitlassõdureid ja tehnikat

BNS
Copy
Tapal baseeruvad liitlassõdurid õppustel.
Tapal baseeruvad liitlassõdurid õppustel. Foto: Margus Martin

Üle Eesti toimuvatel kogukonnapäevadel saab NATO 75. tegevusaasta puhul tutvuda liitlassõdurite ja nende tehnikaga, maitsta Briti välikokkade pakutavat ning piiluda sõduri seljakotti.

"NATO seisab kindlalt rahu ja ühiste väärtuste eest ning meie oleme osa sellest olnud 20 aastat. Tänane NATO on tugevam kui kunagi varem. See tugevus ei tulene ühestki üksikust riigist, vaid 32 riigi ühisest panusest ja solidaarsusest," ütles Eestis paikneva NATO staabielemendi ülem mereväekapten Peeter Ivask.

Kogukonnapäevadel saab lisaks liitlaste tehnikale näha ka kaitseväe ja Kaitseliidu varustust. Suurematest masinatest on kohal tank Challenger, lahingumasin Warrior, mitmikraketiheitja M270, soomustransportöörid Griffon ja Sisu ning Ühendriikide raketisüsteem HIMARS. Lisaks saab uudistada kergveokit HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle) ja kaitseväe meditsiiniautot. Oma varustust näitavad kaitseväe meedikud. Relvastusest saab tutvuda tankitõrjerelvadega Carl Gustaf ja Spike ning Eesti kaitseväe isikuvarustusega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles