«Savvusanna sõsarad» koguvad Euroopa kinopubliku hääli

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Filmimeeskond mullu detsembris Tallinna lennujaamas: operaator Ants Tammik (vasakult), monteerijad Tushar Prakash ja Hendrik Mägar, režissöör Anna Hints ja produtsent Marianne Ostrat
Filmimeeskond mullu detsembris Tallinna lennujaamas: operaator Ants Tammik (vasakult), monteerijad Tushar Prakash ja Hendrik Mägar, režissöör Anna Hints ja produtsent Marianne Ostrat Foto: Sander Ilvest

Filmi «Savvusanna sõsarad» tegijad kutsuvad fänne üles andma oma häält selle poolt, et linateos võidaks LUX Euroopa kinopubliku auhinna. Tegu on esimese korraga, kui Eesti film on nomineeritud Euroopa filmiakadeemia ja Euroopa Parlamendi ühisele publikuauhinnale.

«Olen saanud palju siirast ja positiivset tagasisidet ning tean, et film on puudutanud tuhandete inimeste südameid üle maailma,» sõnas režissöör Anna Hints. «Olen väga tänulik, kui kõik, keda film on Eestis puudutanud, leiavad hetke, et anda oma hääl «Savvusanna sõsaratele».»

Produtsent Marianne Ostrat usub, et kui ka pool filmi näinud Eesti kinopublikust annab sellele hääle, aitab see võidule oluliselt lähemale. «Seda on Eesti kinodes vaadanud pea 40 000 kinokülastajat – umbes sama palju kui eelmisel aastal LUX Euroopa kinopubliku auhinna nimel hääletanuid kokku.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles