Võrru kerkib kavandatud rannabaari hoone asemel esialgu ainult rajatis (1)

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Keskkonnaamet ei ole peatanud rannabaari ehitustöid Tamula rannas. Selline pilt valitses ehitusplatsil esmaspäeva lõuna ajal.
Keskkonnaamet ei ole peatanud rannabaari ehitustöid Tamula rannas. Selline pilt valitses ehitusplatsil esmaspäeva lõuna ajal. Foto: Tomi Saluveer

Võru linnavalitsus peab keskkonnaametiga läbirääkimisi, mille eesmärk on muuta Tamula järve randa plaanitava Playa rannabaari projekti selliselt, et tegemist ei oleks seaduse järgi mitte hoone, vaid rajatisega. Hoone ehitamine Tamula kalda ehituskeeluvööndisse pole ameti hinnangul lubatud.

«Võimalik lahendus on, et rannabaar ehitatakse rajatisena,» rääkis keskkonnaameti järelevalveosakonna Võrumaa büroo juhataja Ardi Lepp. «Selle eeldus on, et linnavalitsus koos arendaja ning tööde teostajaga muudab ehitusprojekti selliselt, et see vastaks rajatise tingimustele: sellel ei tohi olla väliskeskkonnast eraldatud kinniseid siseruume.»

Lepp tõdes samas, et kui linnavalitsus soovib sinna siiski hoonet, tuleb neil algatada linna üldplaneeringut muutev detailplaneering. Selle käigus taotletaks Tamula järve kalda ehituskeeluvööndi vähendamist, mis praegu on 50 meetrit. Plaanitav ehitis jääb peaaegu täielikult keeluvööndi sisse. «Kui see nõusolek on saadud, võib rajatise ehitada hiljem ümber hooneks,» lisas Lepp.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles