Räpina poiss võitis rahvusvahelisel trompetikonkursil kolmanda koha (1)

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Alfred Vürst koos õpetaja Priit Sonniga
Alfred Vürst koos õpetaja Priit Sonniga Foto: Erakogu

Tallinna muusika- ja balletikoolis MUBA korraldati hiljuti rahvusvaheliste trompetipäevade käigus traditsiooniline konkurss Trompetitalendid. Osales üle 120 noore pillimängija Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Hiinast, Poolast, Hispaaniast ja mujaltki.

Võisteldi viies noorte ning ühes täiskasvanud professionaalide kategoorias. Noori trompetiste hindas rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid Neeme Ots ja Priit Sonn Eestist, Adomas Kontautas Leedust, Gatis Gorkuša Lätist ning Judith Martin Gonzalez ja Adan Delgado Illada Hispaaniast.

«Kolmandas vanuserühmas, kus mõõtu võtsid 12–13-aastased ja osalisi oli lausa 26, esines ka Alfred Vürst,» andis teada Räpina muusikakooli direktor Marika Klimberg-Hyötyläinen ja lisas uhkusega, et noormees võitis sel trompetitalentide konkursil kolmanda koha.

«Ta õpib Heino Elleri muusikakooli Tulevikumuusikute programmis, mis tähendab seda, et omandab trompeti eriala korraga nii Räpina kui ka Elleri muusikakoolis. Pedagoog on ühine: tunnustatud vaskpuhkpilliõpetaja ning orkestrijuht Priit Sonn, kes kuulutati mullu väljapaistvaimaks Räpina muusikakooli õpetajaks,» lisas Klimberg-Hyötyläinen. Noore trompetisti kontsertmeister on pianist Jaan Kapp.

Tagasi üles