Põllumeestel on lootust 20 miljoni euro suurusele toetusele

BNS
Copy
Põllumajandustoetuste vajalikkusest oli juttu ka Lõuna-Eesti põllumeeste hiljutisel kohtumisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhi Ants Noodiga.
Põllumajandustoetuste vajalikkusest oli juttu ka Lõuna-Eesti põllumeeste hiljutisel kohtumisel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhi Ants Noodiga. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Valitsus otsustas koroonapandeemia meetmest järgi jäänud raha suunata tagasi riigieelarvesse, mille tulemusena väheneb riigi võetav laen ja 20 miljonit eurot suunatakse uuesti põllumeestele põllumajandusmaa kapitalirendi toetuseks.

Rahandusminister Mart Võrklaeva sõnul on riigi jaoks väga oluline hoida raha pidevas ringluses ja selle kasutus peab olema pidevas fookuses ning põhjendatud. "Maaelu Edendamise sihtasutusel on koroonaviiruse pandeemia kasutamata raha ligi 44 miljonit eurot. Toetusmeetmeks mõeldud raha sai kasutada ainult sihtotstarbeliselt koroonaviirusega seotud mõjude leevenduseks, seega koostöös regionaalministriga pidime leidma lahenduse nii põllumeeste toetamiseks kui ka riigi rahakoti seisu parandamiseks,“ ütles ta.

Minister avaldas lootust ning rõhutas - selleks, et toetus jõuaks põllumeesteni, peab riigikogu kinnitama valitsuse esitatava muudatusettepaneku praegu menetluses oleva tänavuse riigieelarve muutmise seaduse kohta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles