Põlva Serviti pidi Balti liiga finaalis leppima hõbedaga

Balti liiga 2. koht kuulub tänavu Põlva Servitile.
Balti liiga 2. koht kuulub tänavu Põlva Servitile. Foto: Merlin Raudkett/Baltic Handball League

Pühapäeval selgitati välja tänavune Balti liiga meister käsipallis. Finaalis kohtusid kodumeeskond ning tiitlikaitsja Põlva Serviti ja Läti klubi ZRHK Tenax Dobele. Skooriga 27:26 (13:13) võitis Tenax, tulles esimest korda klubi ajaloos Balti meistriks.

Publikust pulbitsev Mesikäpa Hall oli tunnistajaks tõeliselt pingelisele finaalmängule. Skoori avas Serviti kaitsemängija Arturs Meikšans ja kodumeeskonna edu suurendas kahele väravale edukas 7-meetri karistusvise Jürgen Roobalt.

Kohtumise 5. minutil saabus Tenaxi avavärav. Serviti kaks rünnet jäid õnneliku lõputa ja juba 6. minutil tuli viigistav värav Kristers Plūmelt. Mäng oli tasavägine – kord oli peal Serviti, siis jälle Tenax ning vahemaa oli minimaalne.