Abiturient Mia Külaviir: närveerida pole mõtet, teen selle lihtsalt ära

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Gümnaasiumi lõpp toob noore inimese ellu suuri muutusi. Sellepärast on see ka üsna õudne aeg, ütleb abiturient Mia Külaviir.
Gümnaasiumi lõpp toob noore inimese ellu suuri muutusi. Sellepärast on see ka üsna õudne aeg, ütleb abiturient Mia Külaviir. Foto: Arvo Meeks

Parksepa Keskkooli lõpetav Mia Külaviir (18) läheb tänasele riigieksamile täis kõhu ja külma peaga, sest närveerida pole nagunii mõtet. Ja ometi kipub hinge pugema seletamatu, magusõudne tunne, sest kui eksamid saavad tehtud, algabki see päris elu.

«Ma arvan, et saan natuke parema tulemuse, kui ei hakka üle mõtlema, vaid lähen ja teen lihtsalt nii, nagu ma olen,» ütleb Mia reede pärastlõunal. Tal on koolis just läbi saanud viimane konsultatsioon ja eksamipäevast lahutava nädalavahetuse jooksul on võimalik end kas ogaraks närveerida või teha rahu ja leppida sellega, mis tulemas on.

«Ma ei pane endale seda pinget peale, et pean eksamil mingi tulemuse saama,» ütleb ta. «Ma ei närveeri eksamite pärast, sest tuleb tulemus, mis tuleb – olen rahul sellega. Huvitav on ikka vaadata, mis tuleb, aga üle mõtlema ma ei hakka.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles