Annela Laaneots: uudishimu pole kultuuri puhul kunagi patt

, Annela Laaneots, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator
Copy
Annela Laaneots
Annela Laaneots Foto: Mana Kaasik

Euroopa kultuuripealinna aasta tõttu luuakse või jõuavad tänavu Lõuna-Eestisse kultuurisündmused, mida siinmail varem pole nähtud. Meil avaneb võimalus kogeda unikaalseid elamusi, mis on spetsiaalselt käesolevaks aastaks loodud või mille kogemiseks muidu peaks kaugele sõitma.

«See saab võimalikuks ainult Euroopa kultuuripealinnale ja suurele tööle,» ütles Kanuti Gildi saali juht Priit Raud. Ta rääkis maailmakuulsa Jaapani meediakunstniku Shiro Takatani esimesest uuest lavateosest kaheksa aasta jooksul, millega tähistatakse kuulsa kunstikollektiivi Dumb Type 40. aastapäeva. Selle teose Euroopa-esietendus toimub meil siin Tartus, Lõuna-Eestis.

Kollektiivi Dumb Type teoseid on teatavasti eksponeeritud ja esitatud mainekates paikades kõikjal maailmas, näiteks Tokyo Metropolitani fotograafiamuuseumis, Lyoni kaasaegse kunsti muuseumis, Pompidou keskuses ja New Yorgi moodsa kunsti muuseumis. 2022. aastal esindas Dumb Type 59. Veneetsia biennaalil Jaapanit. Aga nüüd, pärast pikki läbirääkimisi Jaapani kolleegidega, on juuni alguses võimalik kogeda Shiro Takatani teost Lõuna-Eestis – Tartus Vanemuise teatris.

Tagasi üles