VIDEOLUGU Noored on Setomaa ettevõtetes oodatud tööjõud

Arved Breidaks
, reporter
Copy
Värska kultuurikeskuse saalis toimunud noorte töömessile tulnud õpilastest juba kolmandikul oli suveks töökoht olemas.
Värska kultuurikeskuse saalis toimunud noorte töömessile tulnud õpilastest juba kolmandikul oli suveks töökoht olemas. Foto: Arved Breidaks

Värska rahvamajas neljapäeval korraldatud Setomaa koolide töömessil tutvustasid kohapealsed ettevõtjad vanemate klasside õpilastele suviseid töövõimalusi. Noori oodatakse palgatööle nii abi- kui heakorratöödele, aga ka vabatahtlikuna appi suviste sündmuste korraldamisel.

«Mul on väga hea meel, et esimest korda sellises formaadis toimuval üritusel on noortega kohtumas ligi kümmekond Setomaa ettevõtjat, kes kõik otsivad suveks või hooajatöödeks endale tublisid noori,» ütles Värska gümnaasiumi direktor Liina Palu. «Täna on meie Setomaa koolide noortel teistmoodi koolipäev. Tegemist on ettevõtluspäevaga, mis toetab noorte ettevõtlikkust.»

7.–12 klassi õpilased Värskast, Mikitamäelt ja Meremäelt said päeva esimeses pooles ülevaate vabatahtlike tööst nii abipolitseinikuna, priitahtliku päästjana ja mitmes teises valdkonnas. Pärast lõunat tutvustati töötukassa tegemisi, noored ettevõtjad jagasid oma kogemusi ning viimaks tutvustasid suveks abilisi vajavad ettevõtjad töövõimalusi.

Tagasi üles