Priit Lomp: küsimusi tuumajaama kohal (1)

, riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Copy
Riigikogu liige Priit Lomp
Riigikogu liige Priit Lomp Foto: Margus Ansu

Arutelud tuumajaama rajamise üle on taas hoo sisse saanud. On hulk ettevõtjaid ja poliitilisi jõude, kes näevad Eestit tulevase tuumariigina. Tuumaenergia arendamise kasuks räägib mitu plussi, sealhulgas kliimat puudutavaid. Ent samuti on üksjagu teadlasi, ettevõtjaid ja poliitikuid, kes tuumaenergiat kindlasti ei pelga, aga kes küsivad, kas Eesti ikka vajab vältimatult tuumajaama.

Aprilli keskpaigas arutas riigikogu oluliselt tähtsa riikliku küsimusena tuumaenergia kasutuselevõtu vajadust ja võimalusi Eestis. Arutelu all olid nii kliimaministeeriumi töörühma lõpparuanne, siseministeeriumi rõhuasetused turvalisuse vallas kui ka Stockholmi keskkonnainstituudi analüüs Eesti inimestele ja ettevõtjatele soodsaima elektrienergia tagamise kohta.

Kuigi arutelu oli seni peetutest tasakaalukaim, ütlen kohe ära, et sotsiaaldemokraatide aplausi tuumajaama võimalik rajamine Eestisse ei saanud. Ehk hakkasid esitatud andmete toel ka mõned senised tuumajaama toetajad endilt kriitilisi küsimusi küsima ning kõhklema.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles