Lõppes kevadine metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Rebane. Foto on illustreeriv.
Rebane. Foto on illustreeriv. Foto: Elmo Riig

Põllumajandus- ja toiduamet lõpetas kährikute ja rebaste kevadise marutaudivastase vaktsineerimise. Kokku külvati metsa 122 400 vaktsiinipala.

Põllumajandus- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Ave-Ly Toomvapi sõnul läks vaktsineerimine plaanipäraselt. «Kirde- ja Kagu-Eestis külvati metsa sadu tuhandeid vaktsiinipalasid, mille metsloomad järgnevatel päevadel leiavad ja ära söövad ning seeläbi saavad marutaudivastase kaitse,» selgitas Toomvap.

Eesti on küll marutaudivaba maa, kuid kuna haigus on endiselt levinud meie idanaabri juures, võib see Eestisse jõuda näiteks metsloomade rände või vaktsineerimata ja nakatunud lemmikloomaga. «Loomade haiguste infosüsteemi (ADIS) andmeil on Euroopas sel aastal marutaudi diagnoositud Ungaris, Prantsusmaal, Poolas ja Bulgaarias, aga ka Türgis ja Moldovas. Marutaud on tõsine närvisüsteemi kahjustav haigus, millesse võivad nakatuda nii inimesed kui loomad. Marutaudi ei ole võimalik ravida, kuid seda saab täielikult ennetada. Parim viis selleks on loomade vaktsineerimine. Seega tuleb olla valvas ning vaktsineerida nii mets- kui ka lemmikloomi,» lisas Toomvap.

Tagasi üles