Uma Pido peakorraldaja sai kõrge tunnustuse osaliseks

LEPM
Copy
Aasta korraldaja Merike Tigas.
Aasta korraldaja Merike Tigas. Foto: Kevin Kohjus

Uma Pido projektijuhil ning Mooste Elohelü ühel tugisambal Merike Tigasel oli igati põhjust laupäeval Tallinna sõita, sest ta pälvis eesti folklooriliikumise aastaauhinna.

Eesti Folkloorinõukogu soovib igal aastal esile tõsta neid, kes liigutavad mägesid pärimusmaastkul. Sobilikke kandidaate saavad esitada ja üles kiita kõik, kel silm mõnd väärt inimest, kooslust, tegu või sündmust märkab. Tänavuste kandidaatide nimekirjast võis leida 30 erinevat nime, kellest nii mõnigi esitati mitmesse kategooriatesse mitmel-setmel korral eri inimeste või asutuste poolt. Auhinnad jagati välja Tallinna Vanalinna Päevade pärimuskülas 8. juunil.

Aasta korraldajaks valiti Merike Tigas, kes on olnud aastakümneid Eesti rahvamuusikatöötluste festivali Mooste Elohelü üks olulisemaid tugisambaid ja pikaajalisemaid meeskonnaliikmeid. Tema õlul on ka võrokeste Uma Pido pingerohke ettevalmistustöö, sisuliste otsuste ning tehniliste küsimuste koordineerimine. Lisaks on ta kümme aastat vedanud Põlvamaa vanimat folklooriansamblit Käokirjas ning koostanud Põlva kihelkonna lastelaulude ja -mängude kogumiku.

Tagasi üles