Piirilinna kerkib vabatahtlike ühisel jõul kuningriigisaal

Tiit Loim
, reporter
Copy
Uue maja ehituse projektijuht Silver Siivard ütles, et olemuselt tuleb uus kuningriigisaal küllaltki lihtne. Vitraaži ja muid peensusi sinna oodata pole, kuna hoone peamine funktsioon on olla koht, kus inimesed saavad käia Jumalat teenimas, muud pühalikku tähtsust majal ei ole.
Uue maja ehituse projektijuht Silver Siivard ütles, et olemuselt tuleb uus kuningriigisaal küllaltki lihtne. Vitraaži ja muid peensusi sinna oodata pole, kuna hoone peamine funktsioon on olla koht, kus inimesed saavad käia Jumalat teenimas, muud pühalikku tähtsust majal ei ole. Foto: Tiit Loim

Kuna nende senise hoone remont oleks osutunud tarbetult kulukaks, kerkib Eesti Jehoova tunnistajate koguduste liidu Valga kogudusele suve lõpuks uus hoone ehk kuningriigisaal.

Praegune koguduse hoone asub Kungla tänava ääres ja on lihtsasti äratuntav, kuna seinal olev kiri annab teada, et tegu on kuningriigisaaliga. Selle hoone kõrval ongi aprilli algusest käinud tööd uue maja kallal.

«Valgas ei olnud algselt ehitatud kuningriigisaali, nagu paljudes linnades on. See oli vana maja, mis ehitati ümber meie koguduse hooneks. Aga päris selliseks teda ümber ehitada ei saanud, nagu olnuks vaja,» lausus Jehoova tunnistajate Tartu koguduse liige Toomas Meiel, kes on selle projekti juures avalike suhete vahendaja rollis.

Tagasi üles