:format(webp)/nginx/o/2024/06/14/16152487t1ha07b.jpg)
Põlva haigla erakorralise meditsiini arst Triinu Russki on väga rahul, et haigla sai äsja uue erakorralise meditsiini osakonna (EMO). «Minu väga hea kolleeg Annika Uue tuli siia osakonnajuhatajaks ja tema sabas tulin ka mina,» rääkis Russki.
Ta usub, et Põlva haigla suur panus EMO arendamisse teeb arstidel Põlva haiglasse tööle tulemise otsuse lihtsaks. «Nii on kasvanud ka abiarstide ja praktikantide soov tulla just Põlvasse, kus on kogenud ja abivalmid juhendajad, kuid samas vabadust ja praktikat kogemuse ammutamiseks,» leiab Russki.
Haigla arendamise vallas on tal palju teadmisi. «Näiteks uue Viljandi haigla ravikorpus on olnud minu töölaual. Seetõttu usun, et saan järgmistel arendustel haiglale igati abiks olla. Olles mõned kuud Põlva haiglas töötanud, näen, et kindlasti vajab siinne taristu lisaraha, eriti murelikuks teeb mind intensiivravipalati seisukord,» nentis Russki.
Uuel arstil on erakorralises meditsiinis palju kogemusi. 2001. aastast töötas ta aeg-ajalt Viljandi haiglas. Aastast 2002 on Russki töötanud Tartu ülikooli kliinikumis, kus ta on õendusabi osakonna arst-konsultant.
Erakorralise meditsiini erialale sattus ta aga täiesti juhuslikult. «Alustasin kiirabis. 2002. aastal läksin residentuuri, kuna tahtsin oma teadmistepagasit laiendada. Pärast selle lõpetamist asusingi kliinikumi EMOsse tööle,» tõdes dr Russki.
EMO üldine põhimõte on Russki sõnul rööprähklemine. Tuleb ravida mitut patsienti korraga, samal ajal võib erakorralisi patsiente juurde tulla. Tavaliselt jõuavad inimesed erakorralise meditsiini eriala juurde just adrenaliini ja põnevust otsides ning soovist käsitleda meditsiini laiemalt, leiab tohter.
Russkile meeldib ka väga reisida. «Mul on eesmärk külastada kõiki Euroopa pealinnu, viis on veel jäänud, tänavu tuleb Valletta (Malta pealinn – toim) ja siis jäävad veel mõned Balkani pealinnad. Olen klassikaline muuseumides ja näitustel käija ning klassikalise muusika fänn,» ütles Russki.