Otepää vallas võtavad jaanipeod tuurid üles reedel

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Puka kultuurimaja pargis on pidu 21. juunil.
Puka kultuurimaja pargis on pidu 21. juunil. Foto: Puka kultuurimaja/Facebook

Otepää vallas on sel nädalal ees ootamas hulk jaanipidusid.

Reede õhtul süüdatakse jaanituli Ädu külas, kus plaanis mitmesugused mängud ja võistlused nii lastele kui täiskasvanutele. Tantsuks mängib ansambel Ergo.

Samal õhtul rullub pidu lahti ka Otepää kultuurimaja pargis, kus samuti pakuvad rahvale meelelahutust lõbusad mängud nii suurtele kui väikestele. Tantsumuusika eest hoolitseb ansambel Inerts.

Puka kultuurimaja pargis peetakse aga reede õhtul koguperepidu «Suvestart», mis täis sporti ja kunsti. Kavas on murutraktorite ralli, värvijooks ja lastedisko, jõukatsumised, seltskonnamängud ja palju muudki meelelahutust. Tantsulugusid mängib duo Häämiil.

Laupäeva õhtul süüdatakse jaanilõke Sangaste Tammepargis. Tantsuks mängib ansambel Eesti Gun & Liisa. Näitetrupp Poolvillased esineb etendusega «Rätsep Õhk ja tema õnneloos», laste käsutuses on batuudid ja ATVd.

Pühajärve ääres aga kestab jaanipidu lausa kaks päeva – laupäeval ja pühapäeval. Muusikafestival Pühajärve Jaanituli võõrustab sel aastal mitmeid maailma suurimate festivalide artiste. Välismaistest artistidest saabuvad Lõuna-Eestisse Nervo, Luude, Quintino, A.M.C., 1991 ja Issey Gross. Samuti astuvad üles Eesti artistid.

Nõuni kultuurimaja parkimisplatsil peetakse jaaniõhtut pühapäeval ehk jaanilaupäeval ning seal on ees ootamas väike kontsert ja rahvalikud jõukatsumised. Tantsumuusikat pakub ansambel Detail.

Tagasi üles