Malevasuvi võttis tuurid üles

Getter Miida Kask
, suvereporter
Copy
Tankla õpilasmaleva noored Valgamaal aastal 2019
Tankla õpilasmaleva noored Valgamaal aastal 2019 Foto: Paul Poderat

Malevasuvi on hoo sisse saanud, sealhulgas Lõuna-Eestis. Malevatööd teevad nii Põlva-, Võru- kui ka Valgamaa noored. Näiteks Võru linnas on tänavu tegutsemas 30 noort, Põlvamaa õpilasmalev pakub kohta 92 noorele. Koostöös omavalitsuste ja ettevõtetega on neile leitud mitmekesiseid tööotsi.

Võru linna õpilasmaleva tegevjuhi Gitlin Küti sõnul pakutakse malevlastele peamiselt heakorra- ja haljastustöid. Hea koostöö on neil ka A1000 kauplusega, kus noored on käinud kaupa välja panemas. «Malevlased on käinud ka põllul, aga kuna päevad on väga kuumad ja töö seetõttu raske, pole põllutöö noorte seas populaarne,» tõdes Kütt. Samas lisas ta, et ka linnas võib leitsak teinekord tuska tekitada, kuid muidu on malevlased ikka rõõmsad ja rahulolevad.

Küti sõnul tulevad noored malevasse peamiselt seltskonna, mitte niivõrd raha teenimise pärast. «Malevasse kandideerimisel tuleb noortel käia ka töövestlusel. Ja kui oleme küsinud, miks nad malevasse tulevad, siis tullakse ikka sõprade pärast ning raha saamine on puhas boonus,» nentis Kütt. Palka saavad nad tema sõnul miinimum tunnitasu järgi.

Tagasi üles