Ott Tänak võtab Rally Estonial mõõtu Euroopa tippudega

Tomi Saluveer
, reporter
Copy
Ott Tänak roolis Hyundaid Lõuna-Eesti teedel ka 2022. aasta Rally Estonial.
Ott Tänak roolis Hyundaid Lõuna-Eesti teedel ka 2022. aasta Rally Estonial. Foto: arhiiv

Järgmisel nädalal toimuval ERC Delfi Rally Estonial, mis on ka Euroopa meistrivõistluste (ERC) etapp, võib oodata tihedat rebimist, sest Euroopa parimate seas on tase ühtlane. Ralli muudab kodupublikule eriti haaravaks Ott Tänaku ja Martin Järveoja osalemine.

«Kõige kiiremaid Rally2 autosid on üle kahekümne,» rääkis Delfi Rally Estonia direktor Urmo Aava. «Enam kui kümme osalejat on võimelised võistlema võidu peale.» Senised etapid on tema sõnul toonud palju üllatusi ning kindlaid favoriite pole välja kujunenud. Eestlastel on Aava hinnangul mitu kaarti, millele mängida. «Rally2 võistlusklassi poodiumi pretendendid on vähemalt kaks Eesti ekipaaži: Georg Linnamäe ja James Morgan ning Robert Virves ja Craig Drew,» rääkis ta. «Gregor Jeets ja Timo Taniel ei ole pikalt sõitnud ning Jeetsi kiirust on seetõttu raske hinnata.»

Rally3 autodega on Aava hinnangul teravas konkurentsis Romet Jürgenson ja Siim Oja, Patrick Enok ja Silver Simm ning Joosep Ralf Nõgene ja Aleks Lesk. Rally4 autodega aga Jaspar Vaher ja Sander Pruul ning Karl-Markus Sei ja Martin Leotoots.

Tagasi üles