Skip to footer
Päevatoimetaja:
Maarius Suviste
Saada vihje

GALERII Valga pärimuspeole saabusid nii vokaalivõlurid kui ka lillehaldjad

Tänavune Valga muuseumi pärimuspidu tõi kokku sadu inimesi, kes nautisid nii lilleilu kui ka kohalikke vokaalivõlurite ja Marju Läniku kontserti.

Nime "Kes aias" kandnud pidu algas Kristiina Kikkase koolitusega "Aiakunsti saladused", kus üheskoos huvilistega külastati ühte kaunist Valga aeda. Huvilisi kogunes sinna rohkesti. "See oli tõeliselt ilus ja meeliülendav," kinnitas külastusel käinud Henn Soopalu.

Päeva teises pooles sai aga muuseumihoovis valmistada lilleseadeid ja pärgi ning nautida head muusikat. Esmalt astus üles kohalik ansambel Spirea. Nagu ütles ansambli juht Reet Laanoja, esitati põhiliselt laule, mis kuulusid kavva ka ansambli mullusel Rootsi-reisil. "Me laulame kodust, loodusest ja inimestevahelistest suhetest," lisas ta. Ansambel võeti vastu sedavõrd soojalt, et laul "Sina ja pojengid" tuli ka kordusesitusele.

Teater Rukki Narrid tõi publiku ette etenduse «See ehe Eesti asi». See jutustas loo sõbrannadest, kes kohtuvad pargis, et päevauudiseid pajatada. Prouadega liitus aeg-ajalt ka kohalik mees Heldur. Etendus pakkus naeru, mis kohati küll üpris mõru alatooniga oli. "See etendus sobis siia väga hästi," hindas valgalane Koidu Sammalpärg.

Päeva üks kõrghetki oli 11 lillepärja esitlus. Iga pärja kandja kehastas ka üht sümboolse nimega naist. Omapäraseid modelle tutvustas muuseumi direktor Neeme Punder, kelle lapselaps Arabella pärgade autor oli.

Muuseumis tegutses ka heategevuslik kohvik, mille tulu läheb kohviku eestvedaja Margit Behrsini sõnul Valga koduta loomade varjupaigale. "Praeguseks oleme kogunud umbes 150 eurot," ütles Behrsin kella 19.45 paiku.

Õhtule pani uhke punkti Otepää juurtega laulja Marju Länik, kes sellel aastal ka panuse eest Eesti muusikasse pärjatud sai. "Marju sobis meile siia esinema ka sellepärast, et meie pidu on aia- ja lilleteemaline ning eks tema repertuaarist meenub ju paljudele esmalt laul "Karikakar"," selgitas Neeme Punder, miks just Länik esinema kutsuti.

Länik omalt poolt kinnitas, et oli selle kutse üle väga rõõmus. "Ma polegi ammu Valgas esinenud. Ja mulle meeldib ka siinne õhkkond. Eriti tore, et paljudel on peas kübarad, nagu aiapeole kohane. Seega panin mina ka kübara pähe."

Oma suurimate hittide kõrval laulis Länik ka paar vähetuntumat laulu. Näiteks mõjus väga lummavalt ja mõtlemapanevalt laul "Elu ülikool", mille kirjutas Länikule kaheksa aasta eest Henry Laks.

"Väga tore ettevõtmine oli," hindas valgalane Evi Kukk, kes kogu programmi kaasa tegi. "Nähtud aed oli ikka võrratu. Ja Spirea on alati kõrge tasemega. Marju Länikut oli ka tore näha, seni polnudki ma tema kontserdile veel sattunud."

Päeva jooksul osales sündmustes kokku ligi 400 inimest. Enim oli rahvast Läniku kontserdil. Muuseumi teadur-koguhoidja Priit Riemanni sõnul viidi parki publikule selleks 150 tooli, mis mõne üksiku erandiga ka kõik täis said. Umbes sama palju inimesi jälgis aga kontserti ka püsti seistes.

Kommentaarid
Tagasi üles