Festival tutvustab kanepitaime väärt omadusi (1)

LEPM
Copy
Kanepilabürint.
Kanepilabürint. Foto: Kanepi vallavalitsus

Kanepi vallas, igati sobiva nimega paigas, toimub festival, mille eesmärk on näidata kanepi kui intrigeeriva taime väärt omadusi.

Tööstusliku kanepi kasvatamine ja väärindamine on maailmas tõusev trend. Euroopa Komisjoni andmetel on viimastel aastatel kanepikasvatuseks ettenähtud pind ELis märkimisväärselt suurenenud – 20 540 hektarilt 2015. aastal 33 020 hektarile 2022. aastal, kasv 62 %. Kanepi tootmine pakub Euroopa Liidu põllumajandustootjatele, tööstussektorile ja tarbijatele laialdasi võimalusi ning aitab saavutada Euroopa rohelise kokkuleppe eesmärke. Kanepi tootmine on süsiniknegatiivne ning kanepi omadus imada endasse süsinikdioksiidi ja vabastada hapnikku rohkem kui puud, teeb sellest tõelise tuleviku taime. Tööstusliku kanepi kiud on tugevad ja paindlikud ning sellel on potentsiaali asendada mittetaastuvaid toormaterjale.

Tööstusliku kanepi keskkonnasõbralikkus ja kasutusvõimalused haakuvad Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 juhtmõtte ellujäämise kunstidega, need on oskused ja väärtused, mis aitavad inimestel ellu jääda ja loodust hoida nii, et ka tulevikus oleks hea elada. Kanepi Festival rikastab Tartu 2024 põhiprogrammi ja leiab aset 19.–20. juulil.

Märksõnad

Tagasi üles