Maarius Suviste

Eesti teatemeeskond jooksis end MK-etapil kuuendaks

Eesti meeskonna ankrumees Lauri Sild
Eesti meeskonna ankrumees Lauri Sild Foto: Anu Uhotoinen/Eesti Orienteerumisliit

Tänavune orienteerumise maailmakarika sari lõpetati Soomes Kuopios teatejooksudega. Eesti esindusmeeskond koosseisus Jürgen Joonas, Timo Sild ja Lauri Sild tegi tippkonkurentsis Eesti meeskonna ühe parematest teatejooksudest läbi aegade, tulles riikide arvestuses kuuendaks.

Iga riik saab MK-etapil välja panna kuni kolm võistkonda, kuid arvesse läheb ainult iga riigi parima võistkonna koht. 55 startinud tiimi seas olid eestlased üheteistkümnendad, ettepoole jäid ainult orienteerumise suurriikide – Rootsi, Norra, Soome, Šveitsi ja Tšehhi meeskonnad. Eesti meeste parim koht teatejooksu maailma tippkonkurentsis pärineb 2017. aastast, kui Timo ja Lauri Sild olid koos Kenny Kivikaga kodusel MMil neljandad.

Tänavustel Eesti meistrivõistlustel avavahetuses ühe kontrollpunkti vahele jätnud Jürgen Joonas seekord seda viga ei teinud ja lõpetas üldjärjestuses kümnendana, vaid 47 sekundit pärast liidrit. Timo Sild tuli teisest vahetusest üldjärjestuses 11. kohal, 2.24 liidrist taga ja 12 sekundit enne Tšehhi esindajat.