L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mõrvarid ning kaasaaitajad lähevad mõneks ajaks vangi

BNS
Mõrvarid ning kaasaaitajad lähevad mõneks ajaks vangi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kert Kesküla viimane koduklubi oli Puka Sokud Valgamaalt.
Kert Kesküla viimane koduklubi oli Puka Sokud Valgamaalt. Foto: Eesti korvpalliliit

Harju maakohus saatis neljapäeval pikaks ajaks vangi endise korvpalluri Kert Kesküla mõrvanud kaks noormeest, samuti tuleb reaalselt trellide taha minna neid kuritöös aidanud kahel alaealisel neiul.

Kohus mõistis 19aastase Nikolai Sokolovi ja 17aastase Edgari süüdi röövmõrvas, kuid õigeks aspektis, mis käsitles mõrva eriti julmal ja piinaval viisil. Sokolov sai kohtu otsusel 12- ja Nikulin kaheksa-aastase vangistuse.

Koos noormeestega kohtu all olnud 16aastase Elina mõstis kohus õigeks eriti julmal ja piinaval viisil mõrva katses ning 17aastase Jevgenia eriti julmal ja piinaval viisil sooritatud mõrvale kaasaaitamises.

Samas jäid mõlemad neiud süüdi röövmõrvale kaasaaitamises. Elina sai viieaastase vangistuse, milles pool aastat tuleb tal reaalselt trellide taga veeta, ülejäänud kanda aga tingimisi viieaastase katseajaga. Jevgenia sai kolmeaastase vangistuse, millest neli kuud tuleb tal vanglas veeta, ülejäänud karistusaeg kanda tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Eelnevalt nõudis Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Jüri Kasesalu Sokolovile eriti julmal ja piinaval viisil sooritatud röövmõrva eest 20aastast vangistust, mis on pikim aastatega piiritletud karistusaeg. Sellest veel rangem saaks olla vaid eluaegne vangistus. Edgarile nõudis prokurör piinaval ja julmal viisil sooritatud röövmõrva eest 10aastast vangistust ehk suurimat karistust, mida saab alaealisele mõista.

Röövimisele ja mõrvale kaasaaitamises süüdistatavatele neidudele nõudis prokurör kuue ja nelja aasta pikkust vangistust.

Edgari kaitsja leidis, et kohus peaks mõrvasüüdistusest jätma välja osa, mis käsitles kuriteo sooritamist piinaval viisil ning mõistma noormehele karistuse alla seaduses sätestatud alammäära. Sokolovi kaitsja leidis, et kohus peaks mõrvasüü ümber kvalifitseerima tapmiseks ning mõistma kohtualusele karistuse miinimumi ehk kuueaastase vangistuse.

Neidude kaitsjad leidsid, et mõrvale kaasaaitamise süüdistuse osas peaks kohus langetama õigeksmõistva otsuse, karistama tüdrukuid vaid röövimisele kaasaaitamise eest ja sedagi tingimisi vangistusega.

9. aprillil alanud protsessil tunnistas Edgar end röövmõrvas süüdi, Nikolai Sokolov tunnistas end aga süüdi osaliselt. Nimelt võttis ta omaks ohvri noaga löömise ja soovi teda röövida, kuid mõrvasoovi eitas. Röövimisele ja mõrvale kaasaaitamises süüdistatavad 16- ja 17aastane neiu eitasid süüd.

Kõik neli süüdistatavat on varem kriminaalkorras karistamata.

1975. aastal sündinud Kert Kesküla noahaavade ja löömisjälgedega surnukeha leidis politsei mullu 28. septembri õhtul Tallinnas Lasnamäel asuvast metsatukast.

Politsei pidas Nikolai Sokolovi ja tollal 16aastase Edgari kuriteos kahtlustatavana kinni neli päeva hiljem, 2. oktoobril ning kohus võttis nad vahi alla.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi Põhja prefektuur ja seda juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Eesti noortekoondisesse kuulunud Kesküla mängis oma karjääri jooksul mitmetes meeskondades, ta parimad hooajad möödusid Tallinna Baltikas 1991–1998, kus klubi parimaks saavutuseks jäi Eesti meistrivõistluste hõbemedal.

Lisaks on ta mänginud veel Pirita BMis, Dalkia/Nybitis, TTÜ/A. Le Coqis, BC Hotronicus, Keila Puuviljaparadiisis, tema viimane klubi oli Puka Sokud.

Märksõnad
Tagasi üles